SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Samopal na penové náboje, s ktorým budete v domácich prestrelkách neporaziteľný

Technológie
0

Youtuberovi s prezývkou GatlingTommy sa podarilo vytvoriť blaster na vystreľovanie šípok v podobe plnofunkčnej repliky vojenskej zbrane M134 Minigun, ktorá sa preslávila vo filmoch ako Predátor. Táto zbraň je známa tým, že má neuveriteľne vysokú rýchlosť streľby a pomocou šiestich rotujúcich hlavní vystrelí až 6000 nábojov za minútu. MOAB alebo Mother of All Blasters funguje viac-menej rovnako, ibaže z hlavní vystreľuje penové šípky. Youtuberovi trvalo dva roky, kým MOAB navrhol, vytlačil na 3D tlačiarni a zostavil. Prvý funkčný prototyp nedávno otestoval tím stojaci za kanálom YouTube WalcomS7, ktorý sa zaoberá novinkami v oblasti šípkových blasterov.

MOAB je napájaný nabíjateľnou batériou a používa pružinový vystreľovací mechanizmus. Elektromotor sa roztočí na 3000 otáčok za minútu a každú sekundu vystrelí približne 58 šípok. Šípky sa do blastera privádzajú z batoha s 500 nábojmi pomocou 3D vytlačeného reťazového podávacieho mechanizmu a pri vystrelení každej šípky sa reťaz a puzdro šípky rozmontuje a vysunie. Podržaním tlačidla odpálenia, ktoré je ukryté pod bezpečnostným krytom, sa batoh vyprázdni približne za deväť sekúnd, ale jednému človeku trvá približne hodinu, kým reťaz zloží a znovu nabije všetkých 500 šípok.

Rýchlosť streľby sa dá nastaviť pomocou malého LCD displeja, takže namiesto toho, aby blaster bežal, kým sa nevyprázdni, sa dá naprogramovať tak, aby vystrelil krátku dávku šípok pri každom stlačení tlačidla spúšte. Ide o úžasne pôsobivý výsledok domáceho inžinierstva, hoci zatiaľ si ho nemôžete kúpiť ani stiahnuť súbory potrebné na 3D tlač. GatlingTommy však hľadá spôsoby, ako ho dostať do rúk fanúšikov šípkových blasterov, a to buď ako plnofunkčnú hotovú zostavu, alebo ako 3D tlačovú súpravu pre domácich majstrov.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať