ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Samsung predstavil nové skladačky Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 s Galaxy AI aj slúchadlá Buds 3

0

Samsung na akcii Galaxy Unpacked v Paríži predstavil nové modely smartfónov Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6 spolu so slúchadlami Galaxy Buds3 a Galaxy Buds3 Pro.

Na začiatku tohto roku vstúpila spoločnosť Samsung do éry mobilnej umelej inteligencie predstavením Galaxy AI . Uvedením novej série Galaxy Z otvára spoločnosť Samsung ďalšiu kapitolu Galaxy AI s využitím svojho najuniverzálnejšieho a najflexibilnejšieho konštrukčného riešenia smartfónov, ktoré sú perfektne navrhnuté tak, aby prinášali mnoho jedinečných mobilných zážitkov. Či už používate veľký displej na Z Fold, vonkajší displej FlexWindow na Z Flip alebo ikonický režim FlexMode, Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 vám ponúknu viac príležitostí pre maximálne využitie možností umelej inteligencie. Galaxy AI bude využívať prednosti výkonných šikovných skladacích smartfónov, ktoré vznikli na základe niekoľkých rokov vývoja, na urýchlenie novej éry komunikácie, produktivity a kreativity.

Vďaka pokračujúcim inováciám spoločnosti Samsung v oblasti skladacích zariadení vznikla doteraz najtenšia a najľahšia séria Galaxy Z, optimalizovaná pre prenosnosť. Dokonale symetrický dizajn s rovnými okrajmi je esteticky príjemný a nový pomer strán vonkajšieho displeja pri modeli Z Fold6 prináša prirodzenejšie obdĺžnikové zobrazenie. Okrem vylepšenia dizajnu je nová séria Galaxy Z skonštruovaná tak, aby bola ešte odolnejšia a používatelia nemali obavy, že niečo poškodia. Konštrukcia pántu s dvojicou koľajničiek je posilnená sklopnou hranou pre lepšiu elimináciu pôsobenia vonkajších nárazov.  Zdokonalené vrstvy na hlavnom displeji navyše pomáhajú vylepšiť funkčnosť jeho ohybu pri zachovaní pevnosti. Najnovšia séria Z je vybavená aj vylepšeným rámom Armor Aluminum  a sklom Corning Gorilla Glass Victus 2 , čo z nej robí doteraz najodolnejšiu sériu Z.

Všetky prvky série Galaxy Z sú nielen spoľahlivé, ale aj výkonné. Galaxy Z Fold6 aj Z Flip6 sú vybavené doposiaľ najpokročilejším mobilným procesorom Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy , ktorý prináša najlepšiu kombináciu výkonu CPU, GPU a NPU vo svojej triede. Procesor je optimalizovaný na procesy umelej inteligencie a ponúka vylepšenú grafiku spolu s celkovo vyšším výkonom. Zdokonalený chladiaci systém umožňuje zvýšiť maximálny výkon vďaka väčšej odparovacej komore pri modeli Z Fold6  a vôbec po prvýkrát použitej odparovacej komore pri modeli Z Flip6.

Galaxy Z Fold6

Smartfón Galaxy Z Fold6 má množstvo funkcií a nástrojov podporovaných umelou inteligenciou, ktoré maximálne využívajú veľký displej a výrazne zvyšujú produktivitu.

Funkcia Poznámkový asistent  v aplikácii Samsung Notes ponúka preklad, zhrnutie obsahu a automatické formátovanie pre jednoduché vytváranie poznámok zo schôdzok. Nová funkcia Prepis zvláda prepis, preklad a zhrnutie hlasových záznamov priamo v aplikácii Notes. Texty v PDF súboroch je možné pri otvorení súboru pomocou funkcie PDF overlay translation v aplikácii Notes preložiť a presne prekryť.  Doplnená funkcia Spisovateľ  pri klávesnici Samsung generuje na základe jednoduchých kľúčových slov navrhované texty v aplikáciách pre e-maily a sociálne médiá, ako sú Gmail a Instagram. Hodí sa najmä pre sociálne siete, pretože vytvára text, ktorý odráža váš štýl komunikácie na základe analýzy vašich predchádzajúcich príspevkov. Pero S Pen  uľahčuje prístup k skratkám pre praktické funkcie pri presúvaní pera nad displejom zariadenia. Inteligentný výber Smart select ďalej rozširuje možnosti pera S Pen tým, že navrhuje užitočné funkcie, napríklad preklad, pridávanie poznámok alebo úplne novú funkciu AI kreslenie.  Keď niečo načrtnete na zachytenú obrazovku, funkcia AI kreslenie vygeneruje možné návrhy obrázkov.

Galaxy Z Fold6 vám vďaka dlhoročnému partnerstvu spoločností Samsung a Google umožňuje rozvíjať spôsob, akým pracujete, bavíte sa a získavate informácie. Do novej série Z je plne integrovaná najnovšia aplikácia Google Gemini , ktorá vám poskytuje vlastného AI asistenta priamo v telefóne. Jednoduchým prejdením prsta po rohu displeja alebo vyslovením „Hey Google“ môžete vyvolať prekrývané okno Gemini na pomoc pri písaní, učení alebo plánovaní. Gemini je integrovaná s niektorými ďalšími obľúbenými aplikáciami spoločnosti Google, takže si môžete napríklad ľahko zorganizovať dokonalý cestovný plán vďaka prehľadu informácií o rezervácii leteniek a hotelov v reálnom čase, potom preskúmať známe pamiatky a najlepšie trasy, ale aj to, ako sa k nim dostať pomocou Google Maps. Keď sa chcete pri sledovaní YouTube na veľkom displeji zariadenia Z Fold6 dozvedieť podrobnosti o hudobnom videoklipe K-popovej skupiny, môžete na rozdelenej obrazovke s viacerými oknami vyvolať prekrývané okno Gemini a zadať otázku. Pokiaľ vás zaujíma, kto účinkuje vo videu, stačí dlho stlačiť tlačidlo Domov a vykonať zakrúžkovanie, zvýraznenie alebo kliknutie na displej a funkcia Circle to Search  okamžite ponúkne výsledky vyhľadávania.

Galaxy AI v Z Fold6 vylepšila aj bezbariérovú komunikáciu. Funkcia Tlmočník  je vybavená novým režimom konverzácie, ktorý plne využíva unikátnu konštrukciu telefónu umožňujúcu komunikujúcim osobám pohodlne sledovať preklady na hlavnom aj vonkajšom displeji a zaistiť tak ich prirodzenejšiu interakciu. Ponúka aj jednosmerný preklad, takže môžete ľahko porozumieť obsahu prednášok alebo iných typov prezentácií. Funkcia Simultánny preklad,  ktorá prekladá telefónne hovory v reálnom čase priamo v zariadení, sa teraz rozširuje mimo vlastnej aplikácie Samsung na telefonovanie aj do niektorých obľúbených aplikácií tretích strán.

Funkcia ProVisual Engine s umelou inteligenciou v telefóne Galaxy Z Fold6 pozdvihne vašu kreativitu na vyššiu úroveň – od robenia snímok cez ich úpravy až po prezeranie. Pokročilé možnosti úprav na veľkom displeji pomocou funkcie Asistent fotografií  pomáhajú ľahko vytvárať obsah na profesionálnej úrovni. Portrait Studio  zase ponúka rôzne štýly portrétov, napríklad kreslený alebo akvarelový, čo rozširuje možnosti vašej tvorby. A ak si chcete vychutnať každý okamih videa s detailnejším zobrazením, funkcia Okamžité spomalenie  vám umožní ihneď spomaliť video pomocou vkladania dodatočne vygenerovaných medzisnímok pri zachovaní plynulého prehrávania obrazu. Máte tiež možnosť uložiť alebo priamo zdieľať svoje videá s priateľmi a rodinou, aby sa z nich tiež mohli tešiť.

Na Galaxy Z Fold6 môžete obsah nielen vytvárať, ale si ho aj viac užívať. Tento smartfón ponúka lepšie herné zážitky vďaka výkonnej čipovej sade a 1,6× väčšej odparovacej komore, aby ste sa mohli hrať dlhšie pri zachovaní maximálneho výkonu. Živá realistická grafika je podporovaná technológiou Ray Tracing na 7,6" displeji, ktorý ponúka obraz s jasom až 2600 nitov  pre dokonalé ponorenie sa do herného sveta.

 

Galaxy Z Flip6

Smartfón Galaxy Z Flip6 nie je optimalizovaný len z hľadiska prenositeľnosti, ale ponúka množstvo nových funkcií pre kreativitu a prispôsobenie vašim potrebám, aby ste mohli naplno využiť každý okamih.

3,4" vonkajší displej Super AMOLED FlexWindow  bol opäť vylepšený a umožňuje používať funkcie s podporou umelej inteligencie bez toho, aby bolo nutné smartfón roztvoriť. Pri komunikácii na cestách môžete na správy odpovedať pomocou funkcie Návrhy odpovedí , ktorá analyzuje vaše posledné správy, navrhuje vhodné odpovede a umožňuje komunikáciu len jednou rukou. S Galaxy AI môžete svoje vreckové zariadenie využívať na maximum a mnoho z týchto užitočných funkcií je k dispozícii aj na vonkajšom displeji FlexWindow. Tento displej umožňuje napríklad prístup k aktualizáciám a oznámeniam aplikácie Samsung Health  alebo výber ďalšej skladby, ktorú chcete počúvať, na widgete prehrávača. FlexWindow teraz ponúka ešte viac widgetov (miniaplikácií) a umožňuje sledovať informácie z niekoľkých widgetov súčasne.

Nebol by to model Z Flip6, keby vám neponúkal veľa možností, ako si zariadenie prispôsobiť. Vďaka funkcii Photo Ambient  s podporou AI sa tapeta môže meniť v reálnom čase podľa dennej doby a počasia. Analýzou tapety je možné tiež ľahko zjednotiť vzhľad ovládacieho rozhrania podľa navrhovaných možností rozvrhnutia obsahu displeja – napríklad presunutie hodín alebo zmeny farby rámčeka, aby vynikol obrázok na pozadí.

Kreativita sa neobmedzuje len na FlexWindow. Funkcia FlexCam stále ponúka najvšestrannejšie využitie fotoaparátu a otvára nové kreatívne možnosti. Vďaka novej funkcii Auto Zoom  nájde FlexCam automaticky najlepší výrez pre vašu snímku tým, že rozpozná a priblíži/oddiali objekty, než vykoná iné potrebné úpravy. Nemusíte tak sami vyberať napríklad optimálnu kompozíciu záberu s vašimi priateľmi pred nádherným pozadím – všetko prebehne bez dotyku vašej ruky.

Nové snímače – 50 Mpx širokouhlý a 12 Mpx ultraširokouhlý – uľahčujú zhotovovanie snímok s jasnými a ostrými detailmi. 50 Mpx snímač podporuje 2× optický zoom pre fotografie bez šumu a zároveň ponúka AI zoom pre kvalitnejšie fotografovanie s až 10-násobným zväčšením. Súbor režimov pre nočné fotenie a natáčanie, označovaný ako Nightography, bol rozšírený o HDR video a umožňuje zhotovovať kvalitné videá aj pri veľmi slabom osvetlení. V spolupráci s populárnymi aplikáciami sociálnych sietí ide ešte ďalej – nočný režim je teraz k dispozícii aj pre Instagram Stories, takže môžete zhotovovať úžasné fotografie aj za tmy a zverejňovať ich priamo z aplikácie vo svojich príbehoch.

Všetky kreatívne a prispôsobiteľné funkcie na Z Flip6 môžete aj naďalej používať bez obáv o výdrž batérie, pretože optimalizácia hardvéru a softvéru viedla k predĺženiu doby prevádzky .

Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 sú zabezpečené technológiou Samsung Knox, obrannou viacvrstvovou bezpečnostnou platformou Samsung Galaxy, ktorá bola vytvorená na zabezpečenie dôležitých informácií a ochranu pred zraniteľnosťami pomocou komplexného hardvérového riešenia, detekcie hrozieb v reálnom čase a spolupracujúcich ochrán. Spoločnosť Samsung si uvedomuje, že v ére AI je jej záväzok umožniť používateľom rozhodovať o fungovaní svojho zariadenia ešte dôležitejší ako predtým. Preto vám dáva prostredníctvom nastavenia Galaxy AI  plnú kontrolu nad tým, do akej miery chcete spracovávať svoje dáta pomocou umelej inteligencie. Funkcia Enhanced Data Protection ponúka ako ďalšiu vrstvu ochrany komplexné šifrovanie pri zálohovaní, synchronizácii alebo obnove vašich dát pomocou služby Samsung Cloud. Nová séria Galaxy Z je vybavená aj mnohými ďalšími funkciami od spoločnosti Samsung na zabezpečenie a ochranu súkromia vrátane Knox Vault, panelu zabezpečenia a ochrany súkromia, automatického blokovania prístupových hesiel, zabezpečenia Wi-Fi prenosu, rýchleho zdieľania a režimu údržby.

 

 

Galaxy Buds3

Slúchadlá série Galaxy Buds3 prinášajú vďaka Galaxy AI nové zážitky z komunikácie. Keď sa zúčastňujete prednášky v cudzom jazyku, môžete na zariadení Galaxy Z Fold6 alebo Flip6 so slúchadlami série Buds3 zasunutými do uší zapnúť v režime počúvania funkciu Tlmočník . To vám umožní počúvať prednášku preloženú priamo cez slúchadlá a odstrániť tak prípadné jazykové bariéry. Vyslovením iba dvoch slov môžete prostredníctvom funkcie Hlasové príkazy  ovládať rôzne operácie, napríklad spustenie/zastavenie prehrávania hudby bez toho, aby ste sa museli dotknúť slúchadiel alebo telefónu. Zvuk je možné taktiež šikovne optimalizovať bez ohľadu na spôsob nosenia slúchadiel Buds. Mikrofóny slúchadiel Buds3 analyzujú vnútorné aj vonkajšie zvuky v reálnom čase, čo umožňuje zlepšiť kvalitu zvuku pomocou funkcie Adaptívne EQ a aktívne potlačovať okolitý hluk pomocou funkcie Adaptívne ANC. Pri počúvaní hudby budú slúchadlá Buds3 Pro neustále sledovať a identifikovať okolité zvuky a automaticky upravovať optimálnu úroveň hluku a zvuku bez nutnosti ručného nastavovania pomocou funkcií Adaptívne potlačenie hluku, Rozpoznanie sirény a Rozpoznanie hlasu , aby ste mali zaistený maximálny komfort.

Slúchadlá série Galaxy Buds3 boli vytvorené na základe radu nazhromaždených štatistických údajov a vyznačujú sa novým konštrukčným riešením, ktoré umožňuje pohodlné nosenie. Ikonickú dizajnovú identitu slúchadiel Galaxy Buds odrážajú aj pozoruhodné ostré tvary. Svojím mimoriadne elegantným a moderným vzhľadom doplneným Svetelnými indikátormi  cielia na zákazníkov, ktorí oceňujú špecifický štýl. Tento nový dizajn umožňuje intuitívnejšie ovládanie jednoduchým stlačením alebo prejdením hrany a ponúka používateľom komfort aj atraktívny vzhľad. Galaxy Buds3 a Buds3 Pro predstavujú dva špecifické konštrukčné varianty. Buds3 Pro sú kanálového typu pre tých, ktorých zaujíma hlavne pohlcujúci zvuk, zatiaľ čo Buds3 sú otvoreného typu pre ľudí, ktorí uprednostňujú dlhodobé používanie slúchadiel v rôznych situáciách.

Aby mohli slúchadlá Galaxy Buds3 Pro poskytovať špičkový zvukový zážitok, sú vybavené pokročilým hardvérom, vrátane vylepšených dvojpásmových reproduktorov  s planárnym výškovým meničom pre sofistikovanú a presnú produkciu zvuku vo veľkom frekvenčnom rozsahu a duálnych zosilňovačov pre krištáľovo čistý zvuk na cestách. Vďaka technológii Ultra High Quality Audio , ktorá podporuje dvojnásobnú vzorkovaciu frekvenciu s kodekom SSC, môžete teraz počúvať akýkoľvek zdroj zvuku s vysokým rozlíšením tak, ako bol zamýšľaný a vychutnať si každý detail. Táto úroveň kvality zvuku sa vzťahuje aj na telefónne hovory. Vďaka modelu vytrénovanému na základe strojového učenia sú slúchadlá série Buds3 schopné obnoviť pôvodný hlas hovoriaceho v prostrediach s rôznou hlukovou kulisou a zároveň zaistiť nerušený prirodzený hovor ako pri veľmi kvalitných smartfónoch s technológiou Super-Wideband .

Zariadenia Galaxy Z Fold6, Z Flip6 a Buds3 bude možné predobjednať na Slovensku od 10. júla, v obchodoch budú dostupné od 24. júla 2024.

Galaxy Z Fold6 je k dispozícii v sivej, ružovej a modrej farbe, zatiaľ čo Galaxy Z Flip6 je k dispozícii v sivom, žltom, modrom a zelenom variante , takže si môžete vybrať farbu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu. Pri online objednaní na stránkach https://www.samsung.com/sk/ môžete získať aj ďalšie exkluzívne farby pre sériu Galaxy Z, napríklad čierny karbón a bielu. Galaxy Z Flip6 môžete získať okrem spomínaných farieb aj v oranžovej farbe.

Séria Galaxy Buds3 ponúka veľmi elegantný, moderný a komfortný dizajn dostupný v dvoch farbách – striebornej a bielej.

 

Pri kúpe zariadení počas predobjednávok, v období od 10. 7. do 23.7. (vrátane), bude zákazníkom pre ich pokoj a pohodlie poskytovaná počas jedného roka služba Galaxy Premier Service ktorá zaisťuje kvalifikovanú starostlivosť o vaše produkty zo strany odborníkov spoločnosti Samsung v prípade ich náhodného poškodenia. Samsung si tiež pripravil bonus k výkupnej cene zariadenia až 160 € pri nákupe Galaxy Z Fold6 a až 120 € pri nákupe Galaxy Z Flip6. Výška výkupného bonusu a podmienky sa môžu líšiť v závislosti od predajcu. Predajca sa riadi vlastnými podmienkami a pravidlami kampane.  Záujemca o odpredaj starého zariadenia môže k výkupnej cene starého zariadenia získať ešte ďalší Extra bonus až do výšky 120 €  – stačí, ak odpredá jedno z vybraných zariadení a automaticky získa Extra bonus. Spolu tak môže zákazník získať navyše k výkupnej cene starého telefónu až 280 €. Samsung taktiež garantuje bezplatnú výmenu ochrannej fólie, a to až dvakrát v prvom roku a dvakrát v druhom roku od kúpy zariadenia. V neposlednom rade v predpredaji platí zľava 50 % na ochranné puzdra. V prípade nákupu nových slúchadiel Galaxy Buds3 alebo Galaxy Buds3 Pro získa zákazník ochranné puzdro na krabičku slúchadiel v hodnote až 44,90 €.  Zákazník bude mať na výber až zo 4 rôznych obalov – podľa svojej chuti. 

Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6
Galaxy Z Fold6
Šedá, ružová, modrá
1 TB
2359 €
512 GB
2119 €
256 GB
1999 €
Galaxy Z Flip6
Modrá, žltá, šedá, zelená
512 GB
1319 €
256 GB
1199 €
 
 
Slúchadlá Galaxy Buds3 Pro a Galaxy Buds3
Galaxy Buds3 Pro
Strieborná, biela
249 €
Galaxy Buds3
Strieborná, biela
179 €
Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Flip fold unpacked

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať