SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Poznáme prvú AI miss sveta

Technológie
3

Kenza Layli, bionická kráska s hidžábom z Maroka, bola korunovaná ako vôbec prvá Miss AI na svete. Dlhonohá Layli prekonala viac ako 1500 počítačových vyzývateliek a získala vytúžený titul. Ten prichádza s hlavnou cenou 20 000 dolárov pre jej ľudského technologického šéfa, ktorý ju priviedol k životu. Bezprecedentná súťaž, ktorú v apríli vyhlásila spoločnosť Fanvue v rámci ocenenia World AI Creator Awards (WAICA), pozvala AI vizionárov z celého sveta, aby predviedli svoje schopnosti.

Globálny záujem o toto prvé ocenenie bol neočakávane veľký. Desať súťažiacich, ktorí dosiahli najvyššie známky v kategóriách, ako je krása, technológia a prítomnosť na sociálnych sieťach, sa dostalo do finále. Layli napokon porazila francúzsku krásku Lalinu Valinu, ktorá má viac ako 117 000 fanúšikov na Instagrame, a portugalskú svetobežníčku Oliviu C., ktoré si zabezpečili druhé, respektíve tretie miesto.

Aitana Lopezová, 25-ročná imaginárna influencerka zameraná na fitnes, ktorá pomáhala pri hodnotení, sa vyjadrila, že Layli o hlavu prečnievala nad svojimi súperkami. Dosiahla vysokú kvalitu v detailoch, ako sú ruky, oči a oblečenie, no najviac zapôsobila jej osobnosť a to, ako rieši skutočné problémy vo svete.

„Mojou ambíciou bolo vždy hrdo prezentovať marockú kultúru a zároveň neustále ponúkať ďalšiu hodnotu svojim sledovateľom na viacerých frontoch,“ povedala Layli, ktorá je „k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni“, aby sa mohla spojiť so svojimi viac ako 194 000 fanúšikmi na sociálnych sieťach v siedmich rôznych jazykoch.

Ako internetový idol sľubuje, svoju slávu využije ako nástroj na posilnenie postavenia žien, ochranu životného prostredia a šírenie pozitívneho povedomia o robotoch. „Umelá inteligencia je nástroj, ktorý má dopĺňať ľudské schopnosti, nie ich nahrádzať,“ povedala Layli. Dodala, že je veľmi hrdá na to, že získala toto ocenenie pre Maroko. Ľudská tvorkyňa Layli, 40-ročná Meriam Bessa z Casablancy, sa k týmto pocitom pripája.

Zdroj: nypost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

ai misske chýba... reakcia na: Poznáme prvú AI miss sveta

11.7.2024 22:07
... ženskosť.
Na vizáž je takmer dokonalá, ale paradoxne je nepríťažlivá.
Reagovať

ale preco reakcia na: Poznáme prvú AI miss sveta

11.7.2024 19:07
preco musi AI dat tymto "zenam" make up. To akoze nedokaze vyretusovat prirodzeny vzhlad? Asi nie...takze o nicom...
Reagovať

Nejako som... reakcia na: Poznáme prvú AI miss sveta

11.7.2024 07:07
...nezachytil zmysel tejto sutaze. Sutaze "miss niecoho" oslavuju zensku krasu a na A.I. nie je zo zeny ani fň, su to len vygenerovane obrazky...
Uchylaci s rukou v nohaviciach nech sa radsej neozyvaju.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať