SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Samsung Galaxy Fit 2 / Vyspelý športový náramok

0

Ponuka nositeľných zariadení umožňujúcich meranie športových aktivít sa stále rozrastá. Novinka od Samsungu dokazuje, že pomaly, ale isto sa prelínajú kategórie fitnes náramkov a inteligentných hodiniek. Fitnes náramok Galaxy Fit2 prichádza s množstvom funkcií, ktoré ste dosiaľ mohli nájsť iba v smart hodinkách, a kvalitným displejom AMOLED s uhlopriečkou 1,1". Žiaľ, má trochu mätúce označenie, nemýľte si ho teda s modelom Gear Fit 2 alebo Gear Fit 2 Pro.

Vzhľadom na to, že ide v prvom rade o športový náramok, používatelia privítajú, že je vodotesný s certifikáciou 5 ATM. Pri používaní vo vode je k dispozícii takzvaný vodný zámok, ktorý uzamkne dotykové ovládanie displeja, čím znemožní nechcené ovládanie vo vode. Jediný ovládací prvok na hodinkách je optický snímač naspodku pod displejom a dotykový displej. Pri párovaní s mobilom musia byť hodinky pripojené k nabíjaciemu nadstavcu. Potom už pripojenie a spárovanie prebieha bežným spôsobom ako pri iných hodinkách alebo náramkoch – pomocou aplikácie Samsung Wearable.

Náramok okrem notifikácií a merania najrôznejších športových aktivít umožňuje meranie stresu, tepu aj priebehu spánku. Vo výbave nájdete aj časovač, stopky, zob­razenie kalendára a počasia. Vzhľadom na súčasnú situáciu je tu aj počítadlo na umývanie rúk, ktoré vás upozorní na potrebu umývania rúk a odpočítava čas 25 sekúnd, počas ktorého by ste si mali ruky umývať. Náramok má tenký dizajn a je ľahký, takže sa veľmi jednoducho nosí aj pri náročných športových aktivitách. Na rozdiel od inteligentných hodiniek nemožno do zariadenia inštalovať dodatočne žiadne aplikácie ani ciferníky, takže ste odkázaní iba na to, čo výrobca predinštaloval. K dispozícii však máte niekoľko desiatok ciferníkov prispôsobených rozmerom displeja a v podstate všetky aplikácie, ktoré by ste mohli potrebovať.

Nezabudlo sa ani na kalendár, počasie alebo ovládanie audioprehrávača. Ponuka aplikácií, pochopiteľne, nie je taká veľká ako pri smart hodinkách, kde si ich môžete doinštalovať z aplikačného obchodu. Väčšine používateľov však predinštalované aplikácie postačia a veľká výhoda je hlavne cena zariadenia, ktoré dostanete za necelých 50 eur. Samozrejme, svoje športové aktivity nemusíte kontrolovať iba na maličkom displeji náramku. Môžete si nainštalovať do mobilného telefónu aplikáciu Samsung ­Health, v ktorej budete vidieť kompletné štatistiky svojich športových výkonov.

Galaxy Fit 2 je teda určený predovšetkým pre aktívnych ľudí, ktorí majú radi pohyb a športovanie a hľadajú jednoduché a odolné zariadenie. Zvládne veľké množstvo funkcií, ktoré by ste hľadali pri drahších zariadeniach, ale za oveľa nižšiu cenu a bez zložitého ovládania. Veľmi sa mi páčila kvalita displeja, ktorý má dostatočný jas aj na použitie na priamom slnku, ako aj vodotesnosť zariadenia. Remienok je silikónový a pri kúpe odporúčam vyskúšať si jeho veľkosť, pretože hlavne pre používateľov s väčšími rukami nemusí stačiť. Dodáva sa v dvoch farebných variantoch, no iba v jednej veľkosti, takže keby vám bol malý, máte jednoducho smolu. Keďže ide o dedikované riešenie, nemožno ho vymeniť za iný.  Výdrž batérie 21 dní a až 90 druhov cvičenia.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita displeja, množstvo funkcií, vodotesnosť, jednoduché ovládanie
- Remienok iba v jednej veľkosti 

PARAMETRE:

• Displej: AMOLED 1,1", rozlíšenie 126 × 294 bodov, RAM 2 MB, úložisko 32 MB, akcele­rometer, gyrosenzor, optický senzor tepu, hmotnosť 21 g, batéria 159 mAh, výdrž asi 15 dní 

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať