ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Samsung HW-Q700B / Užite si viac priestoru

0

Soundbar Samsung HW-Q700B patrí do novej produktovej línie Q a je určený pre nový rad televízorov Samsung s podporou technológie Q-Symphony na synchronizáciu so zvukovým dielom televízora a Wireless Dolby Atmos na bezdrôtový prenos signálu Dolby Atmos. Technológia Wireless Dolby Atmos je kompatibilná iba s vybranými modelmi Samsung z produktového roka 2022. Soundbar podporuje zvuk vo formátoch Dolby Atmos a DTS Virtual :X v konfigurácii 3.1.2 čiže 3 predné kanály, 1 subwoofer a 2 predné horné kanály. Súprava pozostáva zo samotného soundbaru a bezdrôtového sub­woofera. Keby konfigurácia 3.1.2 nestačila, možno dokúpiť súpravu dvoch zadných bezdrôtových reproduktorov ­Wireless Rear Speaker Kit (SWA-9500S), ktoré doplnia pravý a ľavý zadný kanál a pravý a ľavý horný zadný kanál. Sama zostava soundbaru obsahuje dovedna deväť reproduktorov, osem v soundbare a jeden v subwooferi.

SAMSUNG 4

Soundbar má viacero možností pripojenia, priebežný HDMI s kanálom eARC, optický S/PDIF, bluetooth a Wi-Fi. Ovládanie je možné dodávaným One Remote Control alebo priamo pomocou diaľkového ovládača televízora, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pomocou nej sa dá soundbar aj nastaviť, ale možnosti sú pomerne obmedzené. Vďaka pripojeniu cez bluetooth možno zariadenie využiť ako kvalitný bezdrôtový reproduktor a prehrávať na ňom hudbu z mobilných zariadení. Pri pripojení cez HDMI je podporovaný kanál eARC, teda spätný kanál audia z TV, takže si priestorový zvuk užijete aj pri prehrávaní streamovaného videa priamo na TV, napr. z Netflixu, YouTube a ďalších. Signál HDMI je prenášaný bezstratovo a bez úpravy, takže môžete využiť aj HDR video. Cez Wi-Fi možno okrem funkcie Wireless Dolby Atmos využívať aj multiroomové pripojenie, takže ho môžete využívať ako kvalitný reproduktor hoci k Spotify a ďalším hudobným streamovacím službám.  

Základné ovládacie tlačidlá sú umiestnené hore v strede. K dispozícii je aj diaľkový ovládač, častejšie však asi budete využívať ten od televízora. Soundbar má vpravo vpredu malý LED displej, ktorý zobrazuje použitý vstup pri prepínaní. Napriek tomu, že som mal k dispozícii iba základnú zostavu čiže soundbar so subwooferom, teda bez voliteľných zadných reproduktorov, bolo prehrávanie filmov s Dolby Atmos skutočnou lahôdkou.

Soundbar som testoval s televízorom 65QN800B, ktorý je druhým najvyšším 8K modelom v ponuke. Napriek tomu, že jeho zvukový diel sám osebe dokáže veľa, so soundbarom naberie úplne inú úroveň. Kvalita zvuku aj priestorový efekt sú výborné a sledovanie filmov je tak zážitkom. Dialógy sú čisté a zrozumiteľné aj vďaka adaptívnemu zvuku. Ak práve nepozeráte televízor, soundbar poslúži v úlohe kvalitnej audiosústavy, či už s pripojením bluetooth, alebo Wi-Fi.   

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, výkon, Multiroom, Wireless Dolby Atmos
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Počet kanálov: 3.1.2, podpora Dolby Atmos, DTS Virtual :X, podpora Q-symphony, počet reproduktorov: 9, pripojenie: HDMI (ARC) (CEC), bluetooth, Wi-Fi, podpora AirPlay2, Spotify Connect, rozmery a hmotnosť zvukového panela: (d × v × š) 1110,7 × 60,4 × 120 mm (4,8 kg), subwoofer: (d × v × š) 205 × 353 × 302 mm (5,9 kg)  

Cena: 349 EUR

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať