S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Samsung The Serif / „Dizajnovka“ s výborným obrazom

0

Televízor je už dlhší čas centrom domácej zábavy. V moderných bytoch však klasické televízne prijímače často pôsobia rušivým dojmom a nekorešpondujú s dizajnom interiéru. Takýmto používateľom sa snaží vyjsť v ústrety Samsung svojimi dizajnovými radmi televízorov. Jeden z nich je práve testovaný The Serif.

Televízor prichádza naozaj s neopozeraným modernistickým dizajnom, na ktorom sa podieľali preslávení priemyselní dizajnéri Ronan a Erwan Bouroulleceovci. Okrem dizajnu televízora vytvorili aj motívy na obrazovku v režime ambient, ktoré sú exkluzívne iba pre The Serif. Televízor je zasadený v štylizovanom ráme a možno ho umiestniť buď priamo na nejakú podložku, alebo pomocou priložených nožičiek postaviť na podlahu. Dizajn je 360-stupňový, takže televízor môže stáť pokojne v strede miestnosti bez toho, aby ste sa museli pozerať na rušivé pripojenie káblami a podobne. Celá zadná strana je zakrytá rozmerným krytom a napájací, prípadne aj anténny kábel možno zamaskovať prídavnou krytkou na jednu z nožičiek. Chvályhodné je predovšetkým to, že sa výrobca nesústredil iba jednostranne na dizajn prístroja, ale dôraz sa kládol aj na to, čo nájdete pod kapotou. Novinka tak ponúka v podstate to najlepšie z technologickej výbavy, ktorú dnes nájdeme v televízoroch Samsung. Je vybavená Ultra HD 4K panelom QLED s uhlopriečkou 55" (pri tomto modeli najväčšou), využívajúcim firemnú technológiu Quantum Dot.

Vo výbave je aj niekoľko unikátnych funkcií, ktoré na iných modeloch nenájdete. Prvá z nich je špeciálny hudobný režim, ktorý aktivujete pri vypnutom televízore priložením smartfónu zhruba do stredu vrchnej strany televízora, čím sa cez NFC spáruje s vaším mobilom a spustí prehrávanie hudby. Na obrazovke sa vtedy zobrazujú vizuálne efekty, prípadne si tam môžete spustiť režim ambient. Na prehrávanie hudby, pochopiteľne, môžete použiť akýkoľvek zdroj, ktorý máte v telefóne, či už je to vstavaný hudobný prehrávač, alebo niektorá zo streamovacích služieb ako Spotify, YouTube alebo podobne. Ďalšia vychytávka je možnosť jednoduchého pokračovania prehrávania videa. Stačí, ak si požadované video spustíte na smartfóne a potom ním dvakrát ťuknete do boku televízora. Prehrávanie videa sa tak automaticky presunie na jeho obrazovku. Pomocou podpory služby Smart things môžete televízor jednoducho zaradiť medzi svoje zariadenia v tejto službe a centrálne ho ovládať pomocou smartfónu. Výrobca vychádza v ústrety aj majiteľom jabĺčkový zariadení, prístroj podporuje služby prehrávania AirPlay 2.

Môžete takisto využívať hlasové ovládanie pomocou asistenta Bixby. Ambientný režim je prispôsobený špeciálne pre tento model a ponúka jedinečné vzory, ktoré pri iných modeloch nenájdete. Navyše dizajnovo dopĺňajú samotný televízor a vytvárajú tak veľmi príjemnú atmosféru v miestnosti. Tú si môžete pomocou mobilnej aplikácie ľubovoľne upravovať, prípadne si sťahovať ďalšie témy alebo využiť svoju galériu obrázkov. Veľa používateľov možno zaujme aj režim Multi View, pri ktorom môžete na obrazovke súčasne sledovať obraz z vášho smartfónu aj z televízneho vysielania, prípadne z niektorého externého zdroja.  The Serif je veľmi zaujímavý televízor. Dizajnom rovnako dobre zapadne do modernej domácnosti ako do reprezentačných priestorov firmy. Rám je vyrobený z tvrdeného plastu a je matný. To zabezpečuje, že na ňom nevznikajú odlesky od panela, ktoré by pôsobili rušivo. No keďže je rám jemne nasvecovaný, vytvára podobný efekt ako systém Ambilight pri televízoroch Philips. Vďaka tomu vyzerá 55" displej väčší, ako v skutočnosti je. Na vrchnú stranu televízora si navyše môžete postaviť nejaké dekoračné predmety alebo kvety a umocniť tak domácu atmosféru. Ambientný mód okrem toho zabezpečuje, že televízor bude zaujímavým doplnkom interiéru, aj keď sa práve nepoužíva. Kvalita obrazu je vynikajúca a je porovnateľná so strednou triedou televízorov QLED. Na najlepšie modely stráca hlavne v podaní čiernej a v menších pozorovacích uhloch.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, výborný obraz, výborný upscaling, bohatá výbava
- Nemá eternet

PARAMETRE:

• Uhlopriečka 55" (138 cm), LCD s pod­svietením Edge LED a vrstvou Quantum Dot, rozlíšenie 3840 × 2160, podpora HDR10, HDR10+, HLG, farebné spracovanie 10-bitové, pripojenie 4× HDMI 2.1, optický výstup S/PDIF, 2× USB 2.0, DVB-T2/C/ S2, Wi-Fi, NFC, bluetooth, Ci+ 1.4, HbbTV 2.0.1, rozmery: 1254,9 × 748,3 × 221 mm; hmotnosť bez stojana 26,1 kg, hmotnosť so stojanom 27,2 kg

HODNOTENIE: 9/10

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať