ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Samsung predstavil Galaxy XCover Pro - odolný smartfón do náročných podmienok

Tlačové správy
0

Nový model Galaxy XCover Pro je určený pre profesionálne využitie v náročných podmienkach v mnohých odboroch. Základné parametre vychádzajú zo súčasných štandardov radu Samsung Galaxy, teda veľký displej, batéria s dlhou výdržou a bezpečnostná platforma Samsung Knox. Okrem toho umožňuje využitie v rôznych špeciálnych situáciách – napr je možné ho použiť ako vysielačku na platforme Microsoft Teams.

Prelomový model Galaxy XCover Pro je určený pre využitie v najrôznejších odboroch od maloobchodu a výroby až po zdravotníctvo či logistiku. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti výrazne vyčnieva z kategórie bežných profesionálnych smartfónov.

Samrtfón s certifikáciou IP68 je odolný voči vlhkosti a prachu, vydrží pád z výšky 1,5 m aj bez ochranného puzdra, certifikát MIL-STD 810G svedčí o odolnosti voči  extrémnym nadmorským výškam, vlhkosti a ďalším náročným prírodným podmienkam. Smartfón umožňuje dobíjanie cez Pogo konektor aj použitie dokovacích staníc iných výrobcov, čo môže dobíjanie výrazne urýchliť. Vďaka batérii s kapacitou 4050 mAh vydrží podstatne dlhšie než len od rána do večera. A pokiaľ potrebujete viac energie, batéria je vymeniteľná – stačí si zaobstarať ďalšie do zásoby a striedavo obe dobíjať.

Vďaka dvom programovateľným tlačidlám si užívatelia môžu nastavenie a funkcie prístroja do značnej miery prispôsobiť vlastným potrebám. Jediným stlačením tlačidla je možné napríklad spustiť skener, zapnúť svietidlo či otvoriť aplikáciu pre správu vzťahov so zákazníkmi. Nie je potrebné vyhľadávať aplikáciu na displeji alebo prechádzať menu, dokonca sa na displej ani nemusíte pozrieť.

Avšak hardvérové tlačidlo pre návrat na základnú obrazovku chýba, takže je smartfón napriek odolnej konštrukcii elegantný a jednoduchý. Veľkou prednosťou Galaxy XCover Pro je displej typu Infinity, ktorý pokrýva celú prednú stranu s uhlopriečkou 6,3 palca (16 cm) a rozlíšením FHD+. Dotykový panel funguje v akýchkoľvek podmienkach, aj počas dažďa či sneženia. Špeciálny režim navyše umožňuje prácu v rukaviciach. Novinkou je prevod hlasu na text, vďaka ktorému je možné v prípade potreby správy aj diktovať.

Vďaka dvom programovateľným tlačidlám funguje Galaxy XCover Pro rovnako ako praktická vysielačka – stačí tlačidlo stlačiť a ste okamžite v kontakte s človekom, s ktorým je to potrebné. Jednoducho a kedykoľvek sa tak môžete spojiť napríklad s centrálou, dispečingom alebo ďalšími členmi terénneho tímu. Aby bola komunikácia ešte jednoduchšia, spojil sa Samsung s Microsoftom a spoločne vyvinuli platformu Microsoft Teams, vďaka ktorej je využitie smartfónu ako vysielačky jednoduché a pohodlné.

Vďaka skeneru čiarových kódov je možné sledovať stav skladových zásob, dodávok či platieb, platobné systémy (k dispozícii vo forme SDK alebo mPOS modulov) urobia zo smartfónu mobilnú pokladňu.

Do výbavy modelu Galaxy XCover Pro patrí aj Samsung POS, mobilný platobný terminál, ktorý tvorí súčasť pilotného programu Tap to Phone spoločnosti Visa. Spoľahlivé, pohodlné a bezpečné softvérové riešenie umožňuje predajcom udržať si prehľad o tom, ako ich zákazníci najradšej platia, a nie je vďaka nemu nutné investovať do samostatného prístroja s rovnakým účelom. Softvérový terminál Tap to Phone využíva transakcie typu EMV, dáta o transakciách sú v úplnom bezpečí. Platba prebehne za pár sekúnd, stačí, keď zákazníci k Samsungu Galaxy XCover Pro priložia bezkontaktnú kartu, smartfón alebo hodinky s platobnou funkciou.

Profesionálny štandard bezpečnosti dát
Okrem fyzickej odolnosti kládli výrobcovia veľký dôraz na bezpečnosť dát – o ne sa stará viacvrstvová platforma Samsung Knox, ktorá spĺňa najvyššie profesionálne štandardy. Ponúka vyspelé funkcie a nástroje typu hardvérovej ochrany, izolácie a šifrovania dát či ochranu pri nábehu systému, čím všetok obsah chráni pred útokmi, malvérom a ďalšími hrozbami. Do výbavy patrí aj čítačka odtlačkov prstov a systém rozpoznávania tváre, vďaka ktorému smartfón v teréne zvláda aj bezdotykovú identifikáciu.

Vďaka platforme Samsung Knox je možné smartfón aj pri korporátnom využití jednoducho nastaviť a prispôsobiť jeho funkcie firemným potrebám. Platforma systémovým administrátorom taktiež umožňuje správu a aktualizáciu rôznych verzií firmvéru vo firemnej smartfónovej flotile vďaka modulom Knox Configure a Knox E-FOTA. Na vybraných trhoch bude Galaxy XCover Pro k dispozícii aj vo verziách Enterprise, ktorá firemným klientom zaručuje dvojročnú dostupnosť na trhu a štyri roky bezpečnostných aktualizácií.

Galaxy XCover Pro bude na Slovensku dostupný v prvej polovici februára za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 Eur.

Galaxy XCover Pro – technické špecifikácie[1]

Rozmery

159,9 X 76,7 X 9,94 mm (218 g)

Displej

6.3” (16 cm) FHD+, Wet Touch, režim pre ovládanie v rukaviciach

Procesor

Exynos 9611 (2 GHz Octa-core)

Pamäť

4 GB + 64 GB, karta microSD až 512 GB

Fotoaparát

Predný: 13 MP, FF, f2,0

Duálny zadný: 25 MP, AF, f1,7+ 8 MP, FF, f2,2

Batéria

4050 mAh, vymeniteľná, rýchle nabíjanie (15 W)

Operačný systém

Android 10.0

SIM

Duálna SIM (EUR), jedna SIM (Severná Amerika)[2]

NFC

NFC (EMV L1)

Rozšírená realita

Google AR Core

Dizajn

Full Screen

Odolné prevedenie

IP68, pád z 1,5 m (certifikácia MIL-STD 810G)

Senzory

Akcelerometer, senzor proximity, kompas, gyroskop

Pogo Pin

Len dobíjanie

Biometrické prvky

Čítačka odtlačkov prstov (na boku)

mPOS

Kompatibilita s mPOS

Hardvérové tlačidlá

2x programovateľná

LED svetlo

Áno

Fotografie Galaxy XCover Pro v tlačovej kvalite sú k dispozícii na stiahnutie TU


[1] Funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie uvedené v tomto dokumente, ktoré sa týkajú napr. výhod, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti či schopností produktu, sa môžu bez ohlásenia meniť.
[2] Využitie duálneho SIM slotu na severoamerickom trhu bude možné po budúcej aktualizácii softvéru.
 
Zobrazit Galériu

Seesame, s.r.o.

Všetky autorove články
Samsung smartfon displej Galaxy kamera foto video softver

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať