SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Samsung predstavuje na veľtrhu IFA 2018 prelomové technológie formujúce budúcnosť prepojeného života

Tlačové správy
0

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes usporiadala tlačovú konferenciu pri príležitosti veľtrhu IFA, na ktorej predstavila svoje odhodlanie vyvíjať prelomové produkty a služby, ktoré budú spoluvytvárať prichádzajúcu éru prepojeného života. Samsung ukázal, ako prelomové technológie využívajúce AI a IoT môžu prinášať viac pohodlia, zjednodušiť a obohatiť každodenný život a ponúknuť spoľahlivú úroveň zabezpečenia.

„Spoločnosť Samsung má vďaka svojmu širokému portfóliu televízorov, monitorov, audiozariadení, domácich spotrebičov a samozrejme aj mobilných zariadení jedinečnú pozíciu, aby mohla spotrebiteľom ponúknuť celý rad špičkových produktov a služieb využívajúcich najnovšie technológie v oblasti AI a IoT,“ uviedol HS Kim, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ divízie Consumer Electronics spoločnosti Samsung Electronics. „Snažíme sa spoluvytvárať novú éru prepojeného života, v ktorom naše produkty a služby vzájomne hladko spolupracujú a ponúkajú našim zákazníkom bohatší, inteligentnejší a zábavnejší život.“

V predvoji budúcnosti
Samsung je vďaka mnohomiliardovým investíciám ohláseným v predchádzajúcich mesiacoch, ktorých cieľom bolo zabezpečiť pokračujúci pokrok v oblasti hardvéru, softvéru a služieb, priekopníkom v rozvíjaní potenciálu, ktorý umelá inteligencia a siete piatej generácie poskytujú spotrebiteľom. Vďaka novým výskumným centrám zameraným na vývoj AI, ktoré spoločnosť zakladá po celom svete, vrátane nového prírastku, akým je výskumné centrum v britskom Cambridge, spoločnosť Samsung očakáva, že sa v ich prevádzkach bude do roku 2020 celosvetovo výskumu AI venovať približne tisícka renomovaných odborníkov, ktorí sa zamerajú na vývoj užívateľsky orientovanej AI, ktorá sa neustále učí a obohacuje životy užívateľov stále inteligentnejším a praktickejším spôsobom zohľadňujúcim ich konkrétne potreby.

Predpokladom nastupujúcej éry prepojeného života je taktiež sieťová infraštruktúra novej generácie: vďaka svojej aktívnej úlohe pri zavádzaní priemyslových štandardov v oblasti 5G stojí spoločnosť Samsung na čele zavádzania sietí novej generácie a ešte v priebehu tohto roka plánuje v USA spustenie prvej svetovej siete, ktorá vďaka technológii 5G poskytne domácnostiam širokopásmové pripojenie v ráde gigabitov (pevný bezdrôtový prístup prostredníctvom sietí 5G).

Obraz v rozlíšení 8K na špici technologického vývoja
Spoločnosť Samsung pokračuje na veľtrhu IFA 2018 ďalej v revolúcii v oblasti obrazových technológií a predstavila tu televízor Q900R QLED 8K, ktorý podporuje upscaling s využitím umelej inteligencie. Tento QLED 8K TV bude na trhu k dispozícii v troch verziách s ultra veľkou obrazovkou (65", 75" a 85") a ponúkne celý rad vylepšení súvisiacich s prechodom na rozlíšenie 8K vrátane technológií Real 8K Resolution, Q HDR 8K a Quantum Processor 8K vyvinutých pre uvedenie obrazu v kvalite 8K do reálneho života.

Technológia Real 8K Resolution dokáže dosiahnuť jas s hodnotou až 4 000 nitov, čo je štandard podporovaný väčšinou filmových štúdií. Q HDR 8K s podporou technológie HDR10+ umožňuje dosiahnuť dokonalé farebné podanie prinášajúce realistický a verný obraz presne tak, ako ho filmoví tvorcovia zamýšľali. Patentovaná technológia Q900R 8K AI Upscaling opierajúca sa o využitie umelej inteligencie dovoľuje zlepšiť kvalitu obrazu aj zvuku bez ohľadu na kvalitu pôvodného zdroja alebo formátu a dosiahnuť špičkovú kvalitu 8K.

Spoločnosť Samsung taktiež najnovšie uviedla špičkovú Micro LED obrazovku The Wall, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre použitie vo firemnom prostredí a mimo domácnosti. Vďaka technológii diód samostatne vyžarujúcich svetlo a vďaka modulárnemu dizajnu je stena The Wall plne prispôsobiteľná, takže užívateľom poskytuje voľnosť pri rozhodovaní, ako zobrazovaciu plochu začleniť do priestoru, v ktorom je použitá.

Samsung taktiež predstavil nový 49-palcový prírastok do produktového radu The Frame, ktorý podporuje funkciu jednoduchého vyhľadávania, ktorá užívateľom poskytuje jednoduchý prístup k starostlivo vybraným umeleckým dielam, ktoré môžu byť zobrazené na obrazovke bez toho, aby sa užívateľ musel preberať medzi stovkami možností. Online obchod s umeleckými dielami dostupnými pre platformu The Frame sa navyše neustále rozširuje a najnovšie ponúka viac než 850 umeleckých diel z najprestížnejších svetových umeleckých inštitúcií, vrátane Berlínskeho štátneho múzea, londýnskeho Victoria & Albert Museum či galérie Tate.

Kvalita zvuku zostáva rovnako najvyššou prioritou, čo dokladujú novo uvádzané prémiové soundbary HW‑N950 a HW-N850 vyvinuté na základe spolupráce medzi spoločnosťami Samsung a Harman Kardon. Oba modely podporujú technológie Dolby Atmos a DTS:X a umožňujú vytvoriť neuveriteľne realistické zvukové prostredie.

 

Domáce spotrebiče plné nápadov
Moderný život sa celosvetovo posúva k dynamickejším technológiám, ktoré budú v domácnostiach zohrávať stále väčšiu úlohu. V súlade s týmto trendom sa srdcom domácnosti stáva kuchyňa a domáce spotrebiče na seba berú úlohu  inteligentných osobných asistentov. Život v domácnosti koniec koncov ľudia chcú transformovať viac než kedykoľvek predtým. Spoločnosť Samsung berie túto stále naliehavejšiu požiadavku do úvahy a vychádza v ústrety meniacim sa potrebám domácností i meniacemu sa životnému štýlu spotrebiteľov kompletným radom najmodernejších riešení využívajúcich možnosti, ktoré umožňujú umelá inteligencia a internet vecí.

Vďaka chladničke Family Hub môžu užívatelia naplno využiť príležitosti, aby čas strávený v kuchyni prinášal viac pohodlia a viac možností, ako si vychutnať život naplno. Veľký dotykový displej chladničky Family Hub slúži ako ovládací panel a umožňuje jednoducho ovládať všetky pripojené zariadenia, vrátane zariadenia od iných výrobcov. Vďaka osobnému asistentovi Bixby a technológii rozpoznávania hlasu Voice ID dostávajú užívatelia okamžite na mieru šité a personalizované informácie, aké potrebujú. Funkcia Meal Planner pomáha s plánovaním stravovania a dokáže odporučiť recepty, ktoré najlepšie vyhovejú ich potrebám.

Funkcia Dual Cook Flex pomáha pri varení a umožňuje zohľadniť rôzne požiadavky a preferencie týkajúce sa stravovacieho režimu. Vďaka flexibilným dverám a funkcii duálneho varenia môžu užívatelia efektívne uspokojiť potreby každého člena rodiny. Sprievodca Cooking Guide spotrebiteľom odporučí, akú rúru by mali použiť s ohľadom na typ jedla, ktoré pripravujú, a spôsob jeho prípravy.

Revolučná práčka Quick Drive dramaticky zmenila život ľudí k lepšiemu. Systém Quick Drive dokáže vyprať oblečenie za polovičnú dobu bez toho, aby pritom utrpela kvalita prania, a šetrí tak čas. Systém Q-rator riadený umelou inteligenciou slúži ako personalizovaný a inteligentný asistent, zatiaľ čo funkcia Laundry Planner minimalizuje stratu času pri praní bielizne, pretože umožňuje užívateľom spustiť a zastaviť pranie podľa ich časových dispozícií.

Mobilné zážitky novej generácie
Samsung predstavil na veľtrhu IFA taktiež svoj najvýkonnejší smartfón Galaxy Note9. Galaxy Note9, ktorý bol po prvýkrát  predstavený začiatkom tohto mesiaca v New Yorku, je určený všetkým, ktorí požadujú to najlepšie z najlepšieho. Telefón sa bude vyrábať v dvoch variantoch, ktoré sa odlišujú veľkosťou internej pamäte – 128 GB nebo 512 GB* – pričom úložnú kapacitu je možné rozšíriť vložením microSD karty až na celý 1 TB. Batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorou je Galaxy Note9 vybavený, umožňuje užívateľom telefonovať, chatovať a hrať hry bez toho, aby si museli robiť starosti s jej výdržou, a inteligentný fotoaparát zaručí dokonalý snímok za všetkých okolností. Elektronické pero S Pen, jedinečný nástroj radu Galaxy Note, najnovšie podporuje funkciu Bluetooth Low-Energy (BLE). Z pera sa tak stalo diaľkové ovládanie, ktoré užívateľom umožňuje robiť si selfie alebo napríklad ovládať premietanie prezentácie, a to aj v prípade, že sa telefón nachádza vo vzdialenosti 10 m od pera.

Galaxy Note9 vychádza taktiež v ústrety potrebám profesionálnych užívateľov a je kompatibilný aj s dokovacou stanicou Samsung DeX, ktorá telefón premení prakticky na PC. Po jednoduchom pripojení k obrazovke pomocou jediného kábla HDMI** môže telefón poskytnúť virtualizovaný desktop, alebo je možné obrazovku použiť ako plne funkčný druhý displej. A nielen to. Galaxy Note9 ponúka maximálnu produktivitu, nie však na úkor bezpečnosti. Vďaka platforme Samsung Knox poskytuje najkomplexnejšie funkcie pre konfiguráciu, nasadenie a riadenie zabezpečovacích prvkov.

Na veľtrhu IFA sa predstavujú aj nové hodinky Galaxy Watch, ktoré spájajú vzhľad tradičných hodiniek s inteligentnými technológiami. Zlepšená životnosť batérie, ktorou sú vybavené hodinky Galaxy Watch, presahuje 80*** hodín, a odpadá tak nutnosť každodenného nabíjania. Ak k tomu pridáme možnosť pripojenia k sieti LTE, tak užívatelia hodiniek Galaxy Watch môžu zostať pripojení bez toho, aby museli byť pripútaní k smartfónu. S prihliadnutím k rastúcemu záujmu spotrebiteľov o dosiahnutie telesnej a duševnej pohody hodinky Galaxy Watch najnovšie ponúkajú funkcie na zvládanie stresu, sledovanie priebehu spánku a vykonávanie dychových cvičení, ktoré užívateľom pomáhajú udržať sa v kondícii.

Stánok spoločnosti Samsung Electronics bude otvorený na 2. poschodí City Cube v Berlíne od piatka 31. augusta do stredy 5. septembra.


* 512 GB interná pamäť ako štandard. 512GB modely sú k dispozícii vo vybraných krajinách. Ďalších až 512 GB pamäti pri použití externej SD karty (predáva sa samostatne).
** HDMI adaptéry značky Samsung zahŕňajú HDMI adaptér (EE-HG950), Multi Port adaptér (EE‑P5000) a kábel DeX (EE-I1300)
*** Životnosť batérie závisí od použitého zariadenia a od spôsobu použitia: Galaxy Watch 46 mm (viac než 80 hodín pri typickom spôsobe použitia; až 168 hodín pri obmedzenom používaní) a Galaxy Watch 42 mm (viac než 45 hodín pri typickom spôsobe použitia; až 120 hodín pri obmedzenom používaní). Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na sieťovom pripojení, pripojených komponentoch, nastaveniach, intenzite signálu, hluku a mnohých ďalších faktoroch.
 

OMNIPUBLIC CONSULTING a.s.

Všetky autorove články
Samsung IFA IFA 2018 technológie buducnost smart smartfon Galaxy domacnost kvalita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať