SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nové modely Samsung Galaxy A54 5G a A34 5G si už môžete objednať aj s pekným bonusom.

0

Dvojica noviniek nahradzuje minuloročné modely A53 a A33. K najväčším benefitom nových členov v populárnom rade Galaxy A patrí natáčanie kvalitných videozáznamov, špičkový displej s dobrým obrazom aj pri jasnom slnku a batéria s viac ako dvojdňovou výdržou.

Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G sú vybavené modernými funkciami a nástrojmi na nočné fotografovanie a natáčanie videozáznamov, pre ktoré sa pri Samsungu vžil názov Nightography.

elefóny vďaka umelej inteligencii automaticky rozoznajú fotenie v nočných podmienkach a nastavia nočný režim. Predný fotoaparát je oproti predchádzajúcim verziám výrazne zlepšený, takže sa používatelia môžu tešiť napríklad na výborné selfies alebo kvalitné videohovory.

Videozáznamy vytvorené novými telefónmi sú jasné a ostré, zlepšený optický stabilizátor obrazu (OIS) a digitálny stabilizátor videozáznamov (VDIS) si bez problémov poradia s pohybovou neostrosťou. Kvalitné fotografie a záznamy tak vytvoríte aj pri pohybe alebo s roztrasenými rukami. V tme alebo v slabom svetle príde vhod špeciálny nočný režim, v ktorom sa jednotlivé pixely na snímači zlúčia do väčších skupín, čím sa zvýši ich citlivosť a zníži produkcia šumu. Po prvýkrát majú používatelia teraz k dispozícii zlepšený balík nástrojov na digitálnu úpravu hotových fotografií aj v telefónoch série Galaxy A. Vďaka nim možno napríklad ľahko a rýchlo odstrániť nevítané tiene alebo odrazy.

„Špičkové mobilné zážitky sú stále častejšie základnou súčasťou každodenného života,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Séria Galaxy A sa neustále zlepšuje a my vďaka nej ponúkame to najlepšie z našich prevratných inovácií širokým vrstvám zákazníkov po celom svete.“

Oba telefóny sú vybavené displejmi typu Super AMOLED. Displej Galaxy A54 5G má uhlopriečku 6,4 palca,  záujemcovia o Galaxy A34 5G sa môžu tešiť na 6,6" . V oboch prípadoch sa displej vyznačuje vynikajúcim obrazom v najrôznejších svetelných podmienkach, dokonca aj počas jasného slnečného počasia v exteriéri. Zásluhu na tom majú okrem iného technológia Vision Booster a obnovovacia frekvencia 120 Hz. S Galaxy A54 5G aj Galaxy A34 5G získajú majitelia záruku aktualizácií operačného systému v štyroch budúcich generáciách a päť rokov bezpečnostných aktualizácií. Vďaka tomu môžu počítať s tým, že im telefóny vydržia dlhšie a pritom neprídu o najmodernejší softvér ani špičkové zabezpečenie.

Na to, aby si používatelia mohli svoj nový mobil užiť, je dôležité aj zabezpečenie. V sérii Galaxy A sa o zabezpečenie stará osvedčená profesionálna platforma Samsung Knox. Pri oboch modeloch je k dispozícii prehľadný panel Security and Privacy Dashboard, vďaka ktorému na prvý pohľad vidieť, ako jednotlivé aplikácie využívajú používateľské dáta, a pokiaľ s tým majiteľ nesúhlasí, môže im v tom jediným dotykom na displeji zabrániť. Na úplne bezpečné a kontrolované zdieľanie súborov obsahujúcich citlivé osobné údaje slúži funkcia Private Share. Tá používateľom umožňuje zdieľať vybrané súbory iba s príjemcami, ktorých si sami vyberú, zdieľanie prebieha po obmedzený čas a nemožno pri ňom zhotovovať screenshoty.

Galaxy A54 5G aj Galaxy A34 5G sú súčasťou rozsiahleho ekosystému Samsung Galaxy, ktorý umožňuje jednoduché a bezproblémové prepojenie rôznych prístrojov. Používatelia tak môžu získať 100 GB cloudového úložiska a jednoducho zálohovať fotografie do služby OneDrive so šesťmesačnou skúšobnou verziou systému Microsoft 365 Basic, ktorá je prístupná na zariadeniach Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G. Bez problémov možno medzi jednotlivými zariadeniami, displejmi a operačnými systémami prenášať aj ďalšie rôzne súbory a dáta, čo sa dá využiť nielen na zábavu, ale aj na prácu. Samozrejmosť je aj prepojenie a ovládanie inteligentných domácich spotrebičov všetkého druhu na platforme SmartThings.

Dostupnosť

Novinka Galaxy A54 5G je dostupná v grafitovej, fialovej, limetkovej a bielej farbe a Galaxy A34 5G grafitovej, fialovej, limetkovej a striebornej farbe. Odporúčané maloobchodné ceny sú 389 € (Galaxy A34 5G, 6 + 128 GB), 459 € (Galaxy A34 5G, 8 + 256 GB), 489 € (Galaxy A54 5G, 8 + 128 GB) a 539 € (Galaxy A54 5G, 8 + 256 GB). Oba modely budú na Slovensku k dispozícii od 20. marca.

Výrobca pripravil pre nových majiteľov modelu Galaxy A54 5G aj jedno príjemné prekvapenie. Všetci záujemcovia na Slovensku, ktorí si od 15. do 31. marca predobjednajú a zakúpia telefón Galaxy A54 5G, získajú ako bonus bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2 v bielej farbe v hodnote 148 eur. Slúchadlá budú zákazníkovi poslané dodatočne po registrácii v aplikácii Samsung Members. Viac informácií na https://www.samsung.com/sk/bonus-galaxy-a/.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať