Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Samsung si podal patent na nezvyčajné riešenie fotoaparátu pre smartfóny

3

Výrez, ktorý sa prvýkrát objavil na iPhone X v roku 2017 a rýchlo sa stal všadeprítomným na celom trhu so smartfónmi, sa nie každému páči. Riešenie by mohla priniesť nová patentová prihláška Samsungu. Podľa nej spoločnosť pracuje na smartfóne s nezvyčajne vyzerajúcim otočným vyskakovacím fotoaparátom. Pravda, vyskakovacie fotoaparáty nie sú nijaká novinka, no zaujímavá je tu práve schopnosť otáčania. Patent, na ktorý upozornil web Let's Go Digital, opisuje smartfón, ktorého zadný aj predný fotoaparát sú totožné.

Ako je to možné? Zadný fotoaparát môže vyskočiť, otáčať sa a nasmerovať dopredu. Niektoré lacnejšie telefóny majú vyskakovací predný fotoaparát, ale zvyčajne disponujú aj samostatným zadným modulom. Zjavná výhoda vyskakovacích fotoaparátov je v tom, že odstraňujú potrebu výrezu, existujú však aj nevýhody. Predovšetkým sú veľmi chúlostivé. Dizajn s veľkým počtom pohyblivých súčastí zvyšuje riziko pokazenia.

Až budúcnosť ukáže, aký odolný bude otočný dizajn spoločnosti Samsung, no každopádne môže byť príťažlivý pre kreatívcov alebo kohokoľvek, kto robí veľa selfie snímok. Navyše zadné fotoaparáty sú na smartfónoch vo všeobecnosti kvalitnejšie ako selfie fotoaparáty. Odstránenie predného fotoaparátu by malo takisto viesť k ľahšiemu a tenšiemu zariadeniu.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

. reakcia na: Samsung si podal patent na nezvyčajné riešenie fotoaparátu pre smartfóny

11.2.2021 10:02
Redakcia IQ=0, po tejto hlaske “ Odstránenie predného fotoaparátu by malo takisto viesť k ľahšiemu a tenšiemu zariadeniu.”
Reagovať

RE: . reakcia na: .

11.2.2021 14:02
A preco ako ? Videl si niekedy rozobrat smartfon ? Kamerka, ochrana okolo nej voci vode a prachu a konektovaci ribon na nu zabera slusne miesto.
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

11.2.2021 15:02
Jasne, ze som videl. Zo 10-15x som iphony a samsungy opravoval. #1 Logicky, fotak nema v podstate ziadnu vahu, co v ruke pri 200g telefone pocitis. #2 Pridat konstrukciu na vyskakovanie bude nieco vazit. #3 Predna kamera nema ziaden vplyv na hrubku telefonu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať