SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Showrunner vytvára televízne relácie pomocou AI

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť The Simulation so sídlom v San Franciscu, predtým známa ako Fable Studio, predstavila novú platformu s názvom Showrunner, ktorej cieľom je revolučne zmeniť sledovanie televízie tým, že používateľom umožní vytvárať vlastné relácie. Showrunner AI, systém na prevod textu na epizódu, zjednodušuje proces tvorby vysokokvalitných televíznych relácií tým, že zvláda úlohy, ako je písanie, dabing, animácia a dokonca aj začlenenie hudby a zvukových efektov. Je označovaný za prvú streamingovú platformu s generatívnou AI na svete, ktorá je riadená používateľmi.

Používatelia aplikácie Showrunner zadajú 10 až 15 slov a platforma im vygeneruje scény a epizódy v rozsahu od dvoch do 16 minút. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Edward Saatchi ju opísal ako „Netflix umelej inteligencie“, ktorý umožňuje používateľom sledovať aj vytvárať epizódy. Platforma v súčasnosti ponúka animované relácie v rôznych štýloch, ako je napríklad anime, štýl Pixaru či štýl inšpirovaný South Parkom.

Podľa Saatchiho môže jedna výzva s 15 slovami vygenerovať celú epizódu, ale používatelia by mali dať prednosť používaniu výziev na jednotlivé scény. Minulý rok Fable Studio vydalo epizódu South Park, v ktorej predstavilo svoju technológiu AI na prevod textu na epizódu, ktorá naznačuje významný pokrok. Na základe tohto úspechu spoločnosť teraz spustila platformu Showrunner, ktorá využíva model SHOW-1 a agenty AI na zvládnutie celého procesu výroby televíznych relácií pomocou AI.

Vo výskumnej práci, ktorá sprevádza uvedenie na trh, sa podrobne opisuje použitie veľkých jazykových modelov, vlastných modelov difúzie a simulácií viacerých agentov na zabezpečenie kontextualizácie, vývoja príbehu a kontroly správania. Platforma využíva simulácie viacerých agentov na vytváranie ucelených scén a obrazových prostriedkov, pričom zohľadňuje faktory, ako je história postáv, ich ciele, emócie, simulované udalosti a miesta. Saatchi uviedol, že systém je vycvičený na verejne dostupných údajoch a že dôležitá je originalita a kvalita výstupu.

Showrunner dáva používateľom možnosť experimentovať so svojimi príbehmi v reálnom čase a nanovo definovať, aký môže byť televízny program. V rámci uvedenia platformy Showrunner na trh spoločnosť oznámila 10 animovaných relácií rôznych žánrov a štýlov, ktoré boli vytvorené prevažne pomocou nástrojov AI. Záujemcovia sa môžu pridať na čakaciu listinu aplikácie Showrunner na oficiálnej webovej stránke Showrunner

Zdroj: manofmany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať