SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Šikovná osobná klimatizácia vás ochladí rýchlo aj efektívne

Technológie
0

Typické klimatizačné jednotky môžu ochladiť celú miestnosť, ale sú energeticky náročné a nedokážu zohľadniť, že rôzni ľudia majú rôzne tepelné potreby. Na trh sa dostáva aj nový druh nositeľných chladiacich zariadení, ale mnohé z nich nedodržiavajú zdravotné odporúčania, aby neochladzovali nesprávne časti tela. Teraz je tu však inovatívna osobná klimatizácia v podobe nenápadného zariadenia nositeľného na zápästí. Mnohé z takzvaných prenosných chladiacich zariadení sú len ľadové vankúšiky, ktoré si ľudia prikladajú na pokožku, aby si rýchlo ochladili telo.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

No niektoré z nich sa aplikujú na miesta, kde sa nachádzajú životne dôležité orgány, čo spôsobuje vedľajšie účinky, ako je vysoký krvný tlak, závraty alebo dokonca ischemická mŕtvica. Pritom stačí znížiť teplotu zápästia v priebehu niekoľkých minút, aby sa aj vaše telo cítilo chladnejšie. Zariadenie Silent Cicada využíva tento princíp a prináša pohodlné nositeľné chladiace riešenie. Jednoducho budete nosiť náramok niekoľko minút, necháte ho, aby ochladil vaše zápästie a navodil príjemný pocit na celom tele.

Pomocou pokročilej supravodivej technológie a vynikajúceho tepelného manažmentu premieňa nositeľné zariadenie elektrickú energiu na chlad bez potreby vody alebo objemných kompresorov. Táto osobná klimatizácia nie je len ľahká a pohodlná na nosenie, ale je aj účinnejšia a podstatne udržateľnejšia ako iné možnosti na trhu. Funguje tak, že ochladzuje priamo krv cirkulujúcu vo vašom tele, a nie vzduch okolo vás, takže neplytvá energiou.

Neprekáža vám počas iných činností a môže dokonca slúžiť ako núdzový ľadový obklad na čelo, ktorý vám poskytne rýchlu úľavu od horúčky.  Vďaka jedinečnej technológii nie sú potrebné žiadne škodlivé látky, ako sú chladiace prostriedky, čo z dlhodobého hľadiska pomáha šetriť životné prostredie. Zariadenie Silent Cicada s chladiacou plochou 40 × 40 mm a hmotnosťou 80 g môžete teraz získať na portáli Kickstarter za 119 USD. Dodávky sa začnú v júli 2023.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať