SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Šikovné riešenie na prepravu pacientov

Technológie
0

Multi Scoop Pro sú nosidlá, ktoré sa na povel premenia na invalidný vozík. Nápad pochádza od pracovníkov spoločnosti Studio Rotor, ktorí chceli vytvoriť jeden zdravotnícky prístroj na prevoz pacientov, ktorý by mohol fungovať ako nosidlá a v prípade potreby dokonca poslúžiť ako ľahký invalidný vozík. O ďalší vývoj a výrobu sa postarala spoločnosť IDP Amsterdam, a tak zariadenie prichádza s patentovaným mechanizmom, ktorý ho umožňuje zložiť a uzamknúť v podobe nosidiel alebo invalidného vozíka.

Multi Scoop Pro má hmotnosť iba 10 kg, čo mu dáva významnú výhodu oproti ťažkým elektricky ovládaným nosidlám zabudovaným do sanitiek, ktoré môžu vážiť 5 až 6-krát viac. Navyše stojí len zlomok toho, čo by stáli elektricky ovládané nosidlá. Zariadenie umožňuje pacienta nabrať namiesto toho, aby ho bolo treba dvíhať a ukladať na nosidlá.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Možno ich rozdeliť na dve polovice a pacienta umiestniť na obe strany na zemi. Potom sa dve polovice spoja a pacienta možno zdvihnúť a prepraviť do najbližšej sanitky. Ak ide o pacienta s menej vážnymi poraneniami, Multi Scoop Pro sa dá jednoducho zložiť na invalidný vozík a sediaceho pacienta môže prepraviť jeden zdravotník. Transformácia trvá len niekoľko sekúnd a zariadenie sa dá uzamknúť v tejto polohe, aby sa invalidný vozík počas prepravy neuvoľnil.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať