SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Slovenské firmy skvelo obstáli v súťaži Fast 50

Tlačové správy
0

Z prestížnej súťaže Deloitte Technology Fast 50 CE 2022 si z 30 prihlásených slovenských spoločností odnieslo deväť firiem spolu 12 ocenení.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Priemerná miera rastu v hlavnej kategórii Fast 50 dosiahla 2 351 %, čo v 23-ročnej existencii rebríčka predstavuje historické maximum. Víťazom sa druhý rok po sebe stala česká firma FTMO. Táto fintech spoločnosť vyvinula jedinečnú vzdelávaciu platformu pre obchodníkov na finančných trhoch, ktorá vzdeláva klientov o technikách riadenia rizík a motivuje ich k disciplinovanosti pri obchodovaní poskytovaním pracovných príležitostí tým najlepším uchádzačom.

Slovensko sa môže tešiť z veľkého počtu prihlásených spoločností aj získaných ocenení. V hlavnej kategórii uspeli štyri firmy. Historicky najúspešnejšou z nich je MultiplexDX, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Hlavný produkt spoločnosti tvorí revolučný diagnostický test na rakovinu prsníka, pričom vývoj testov prebieha na Slovensku. Ďalšími ocenenými sú Gentlemen’s (31. miesto), ktorí tvoria stratégiu a manažujú marketingové aktivity mobilných hier, spoločnosť Luigi's Box (36. miesto), ktorá sa venuje inteligentnému vyhľadávaniu pre e-shopy, a GOSPACE Tech (44. miesto), ktorí vyvíjajú a vyrábajú vlastné zariadenia a komplexné riešenia na báze IoT.

„Srdečne blahoželám všetkým spoločnostiam, ktoré uspeli v súťaži Deloitte Technology Fast 50 CE 2022. Je naozaj fantastické vidieť v rebríčku firmy, ktoré určujú technologické trendy a prinášajú inovatívne a prelomové riešenia. Práve technológie sú dnes základnou hnacou silou výkonnosti mnohých firiem, preto si všetky ocenené spoločnosti zaslúžia obrovský obdiv za prácu, ktorú vykonávajú,“ uviedla Ivana Lorencovičová, Managing Partner, Deloitte Czech & Slovak Republic.

V kategórii Companies to Watch, ktorá je určená pre mladšie firmy s vysokým tempom rastu, sa umiestnilo päť slovenských spoločností: FUMBI NETWORK (3. miesto), DNA ERA (6. miesto), Finax (11. miesto), Wilio (16. miesto) a nettle ai (23. miesto). V špeciálnej kategórii Impact Stars, ktorá oceňuje technologické firmy s pozitívnym vplyvom na spoločnosť, podnikanie, inovácie, životné prostredie alebo diverzitu, boli ocenené spoločnosti MultiplexDX a GOSPACE Tech, ktoré uspeli aj v rebríčku Fast 50, a firma DNA ERA, ktorá sa zároveň umiestnila aj v kategórii Companies to Watch.

Deloitte Technology Fast 50 CE je rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností zostavený na základe percentuálneho rastu tržieb. Tento rok sa do súťaže prihlásilo takmer 400 firiem zo 16 krajín. V hlavnej kategórii uspeli spoločnosti z deviatich krajín. Najviac cien získalo Poľsko (17), Slovensko so štyrmi ocenenými spoločnosťami sa umiestnilo na 4. mieste. V rebríčku dominovali softvérové firmy (33), avšak v prvej desiatke sa nachádzajú len štyri spoločnosti z tohto odvetvia a v prvej päťke boli až tri firmy z oblasti fintech, čo jasne dokazuje, že výnimočnosť môže mať v rámci Fast 50 rôzne podoby.

Lokálnymi partnermi programu sú globálna banka Citi a coworkingová sieť HubHub. Regionálnym partnerom je už druhý rok po sebe Google Cloud. Jiří Sauer, regionálny líder programu Deloitte Technology Fast 50 CE, v tejto súvislosti povedal: „Bolo fantastické mať počas oboch rokov možnosť spolupracovať so skutočným globálnym technologickým gigantom a opäť nás fascinovalo počúvať postrehy tímu o predvádzaných technológiách.“

Viac informácií nájdete tu.

 

Prehľad slovenských spoločností ocenených v rámci Deloitte Technology Fast 50 CE 2022

Kategória Fast 50

Miesto

Spoločnosť

Rast

3. miesto

MultiplexDX

6 222 %

31. miesto

Gentlemen's

989 %

36. miesto

Luigi's Box

914 %

44. miesto

GOSPACE Tech

714 %

 

Kategória Companies to Watch

Miesto

Spoločnosť

Rast

3. miesto

FUMBI NETWORK

6 055 %

6. miesto

DNA ERA

2 021 %

11. miesto

Finax

1 128 %

16. miesto

Wilio

556 %

23. miesto

nettle ai

254 %

 

Kategória Impact Stars

Spoločnosť

MultiplexDX

GOSPACE Tech

DNA ERA

 

 

Fast 50

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať