SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Slúchadlá na čítanie mozgových vĺn vám pomôžu sústrediť sa

Technológie
0

Malá bostonská spoločnosť s názvom Neurable vyvinula slúchadlá, ktoré čítaním vašich mozgových vĺn a úpravou úrovní potlačenia hluku vám pomôžu sústrediť sa. Na snímanie elektrických signálov mozgu používajú prstenec senzorov okolo náušníkov. Na základe týchto informácií môžu jemne potláčať hluk, keď začnete dosahovať hlbšie úrovne sústredenia. 

Sprievodná aplikácia slúchadiel využíva algoritmy strojového učenia na pochopenie toho, kedy sa vaše mozgové vlny podobajú na vzorce produkované pri sústredení, prípadne naznačujú, že ste rozptýlení. Na základe týchto informácií môžu slúchadlá s názvom Enten (po španielsky „porozumieť“) upraviť potlačenie hluku a navrhnúť hudbu, ktorá vám pomôže sústrediť sa. Softvér navyše poskytuje analytické údaje o denných dobách, keď ste najproduktívnejší a keď potrebujete prestávku.

Predplatné NEXTECH 2021

Online predaj slúchadiel však možno bude len malá časť podnikania startupu Neurable. Rokuje totiž s inými hardvérovými spoločnosťami o licenciách na svoju technológiu čítania mozgových vĺn. Senzory Neurable by sa mohli zabudovať napríklad do inteligentných hodiniek. Firma hovorí aj s potenciálnymi partnermi, ktorí by túto technológiu využívali pre aplikácie súvisiace so zdravím, mohla by pomôcť ľuďom vyrovnať sa s úzkosťou.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať