SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Smart off-grid domčeky s funkciami si môžete prispôsobovať podľa potreby

Technológie
0

Kalifornský startup Cosmic vstupuje na trh so svojimi malými prispôsobiteľnými, super efektívnymi off-grid domami. Domčeky Cosmic One sa dodávajú v troch vyhotoveniach: 70 štvorcových metrov s dvoma spálňami, 55 štvorcových metrov s jednou spálňou a ako „doplnková bytová jednotka“ s rozlohou 35 štvorcových metrov, navrhnutá na pridanie k existujúcemu domu. 

Všetky umožňujú kupujúcim vybrať si preferované možnosti a doplnky. Sú vybavené udržateľnými technológiami, ako sú polvalbové skosené strechy so solárnymi panelmi a batériovým úložiskom, pričom ďalšie solárne panely, batérie, vodné generátory a systémy na čistenie odpadovej vody zo sprchy a práčky možno pridať počas procesu online objednávania.

Domčeky sú určené pre tých, ktorí chcú znížiť výdavky na bývanie a odpojiť sa od siete s možnosťou vyrábať si vlastnú elektrinu a vodu. Okrem toho sú domy vďaka zabudovanej izolácii energeticky úsporné. Vnútri sa pýšia moderným štýlom s bielymi dubovými skriňami, vápencovými obkladačkami Cream de Lyon v kúpeľniach a podlahami z bieleho duba v celom dome.

Cosmic má v úmysle predať spočiatku 100 domov v Kalifornii v cene od 279 000 do 445 500 dolárov. Spoločnosť však má aj ambiciózne plány na vybudovanie plne automatizovanej továrne na výrobu širšieho sortimentu ekologických domov vhodných pre rôzne lokality a klimatické podmienky.  

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať