SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Solárny hydropanel dokáže získať zo vzduchu 10 litrov pitnej vody denne

Technológie
4

Atmosférické generátory vody sú veľmi sľubný nezávislý zdroj pitnej vody. Hoci primárne sú určené pre regióny a lokality postihnuté suchom a bez bezpečných alebo stabilných zdrojov vody, ich výhody by mohli využiť aj obytné a komerčné budovy v rozvinutom svete. Zariadenie SOURCE spoločnosti Zero Mass Water je strešné solárne zariadenie, ktoré namiesto elektriny vyrába iba vodu. Polia hydropanelov SOURCE sú už k dispozícii v USA, kde „fungujú takmer v každom podnebí a takmer každý deň v roku“.

Štandardné pole SOURCE sa skladá z dvoch hydropanelov, pričom ďalšie panely sa môžu pridať podľa potreby. Táto samostatná jednotka je navrhnutá na montáž na strechu budovy, kde potom môže produkovať v priemere 4 až 10 litrov za deň. Dodávaný 30-litrový zásobník pojme zozbieranú vodu a mineralizuje ju vápnikom a horčíkom. Jeho odtok možno napojiť priamo na kohútik v budove, aby sa uľahčilo používanie.

Údajne nie je potrebná žiadna údržba okrem každoročných výmen filtra a výmeny minerálnej kazety každých päť rokov. Systém počas svojej životnosti vyrobí ekvivalent 43 800 fliaš vody bez plastového odpadu. Podľa Zero Mass Water sa môže zariadenie používať aj v oblastiach s nízkou vlhkosťou a suchom. Výrobca uvádza, že jeho hydropanely produkujú vodu v Arizone celoročne napriek nízkej relatívnej vlhkosti.

SWAN_042021

Generátory vody SOURCE sú však nákladné, prinajmenšom pokiaľ ide o počiatočné investície. Štandardné pole s dvoma panelmi stojí približne 4000 dolárov a ďalších 500 dolárov sa platí za inštaláciu. Systém by však mal vydržať najmenej 10 rokov. Po spriemerovaní to vychádza približne na 1,23 dolára na deň alebo na 0,12 až 0,30 dolára na liter vody.

Zdroj: thebrighterside.news.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

dobra vecicka reakcia na: Solárny hydropanel dokáže získať zo vzduchu 10 litrov pitnej vody denne

2.9.2021 16:09
V suchych primorskych oblastiach je vlhkost vzduchu obrovska, ale neexistuje pravidelna prirodna anomalia, ktora by ho vedela vyzrazat v podobe dazda. Napr. striedajuce sa fronty, tlakove nize, vystup a zostup vzduchu v horach a pod. Komentujuci, troska si nastudujte tieto javy, inac sa radite k beznym hejterskym dezolatom...
Reagovať

To je reakcia na: Solárny hydropanel dokáže získať zo vzduchu 10 litrov pitnej vody denne

25.8.2021 09:08
Napadlo niektorú z múdrych hláv, že sa tým znižuje vlhkosť vzduchu? Pre narušený malý vodný cyklus (rýchly odtok zrážkovej vody z krajiny namiesto jej zadržania) sa znižuje výpar a tým klesá množstvo zrážok. A my v takej oblasti ešte vysajeme vlhkosť z ovzdušia, takže znova znížime objem zrážok v krajine, len niekto si tu vodu lokálne privlastní. Typicky kapitalistické.
Reagovať

nezmysel reakcia na: Solárny hydropanel dokáže získať zo vzduchu 10 litrov pitnej vody denne

24.8.2021 13:08
Toto je dalsi scam a jama na peniaze (dokonca uz par rokov stara). Kedy uz ludia prestanu financovat taketo nezmysly a radsej investuju do niecoho co ma aj nejaky realny vyznam?

Redakcia prosim, skor nez zacnete pisat o nejakych senzaciach podobneho typu, tak si aspon preverte ze ci je to vobec realne, nie ze len prelozite bezmyslienkovite nejaky clanok. (PR blaboly vyrobcu su jedna vec, realita druha)

https://youtu.be/vc7WqVMCABg
Reagovať

Klamar Lacko reakcia na: Solárny hydropanel dokáže získať zo vzduchu 10 litrov pitnej vody denne

24.8.2021 07:08
Lacko 4l, nie 10l. Oprav nadpis.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať