TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Sondors Metacycle: Elektrická motorka s dobrou cenovkou a dojazdom 130 km

Technológie
1

Spoločnosť Sondors predstavila svoj prvý elektrický motocykel, ktorý sľubuje solídny dojazd za nečakane prijateľnú cenu. Namiesto päťciferných súm, za ktoré sa ponúkajú motocykle Harley-Davidsom či Zero, cena modelu Metacycle firmy Sondors sa bude začínať od 5000 dolárov. Samozrejme, za výhodnou cenou sa skrývajú isté kompromisy a najväčší z nich je dojazd. Metacycle má 4000-watthodinovú batériu umožňujúcu najazdiť necelých 130 km. Je to oveľa menej ako 235 km, na ktoré je dimenzovaný Livewire od Harley-Davidson.

Jeho cena je však šesťnásobná. A vtedy už začnete premýšľať, či je častejšie nabíjanie až taká chyba. Maximálna rýchlosť Metacycle je 130 km/h a ponúka 8 kWh (11 hp) normálneho výkonu alebo 14,5 kWh (20 hp) špičkového výkonu a krútiaci moment 108 Nm alebo 270 Nm špičkovo. Batéria je vyberateľná, možno ju vyňať z motocykla a nabíjať v interiéri, či už doma, alebo v kancelárii, podporovať však bude aj verejné nabíjacie stanice. V bežnej zásuvke sa dá nabiť za štyri hodiny.

Motocykel poslúži aj na nabíjanie smartfónu, priehľadný úložný kôš obsahuje bezdrôtovú nabíjaciu podložku. Motocykel je zameraný na jazdu v meste, je ľahký, pohotovostná hmotnosť je asi 90 kg vďaka použitiu hliníkovej zliatiny. Dostupný bude v troch farebných odtieňoch: supeprmasívna čierna, arktická biela a číra strieborná. Jednokotúčové brzdy sú na prednom aj zadnom kolese. Spoločnosť Sondors prijíma na 5000-dolárový motocykel vratné zálohy vo výške 100 dolárov. Dodávky by sa mali začať vo štvrtom štvrťroku 2021.

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Tie cisla ste nejam poplietli reakcia na: Sondors Metacycle: Elektrická motorka s dobrou cenovkou a dojazdom 130 km

24.1.2021 12:01
Spickovy vykpn nebude v kwh.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať