SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Sony WF-C700N / Cenovo dostupné slúchadlá TWS s tlmením hluku

1

Dizajnom, parametrami a v konečnom dôsledku aj cenou sú tieto slúchadlá TWS určené mladým ľuďom, ktorí hľadajú univerzálny kompaktný model do uší s aktívnym tlmením hluku okolia. Sú vhodné aj na outdoorové aktivity, a čo sa týka odolnosti proti prachu a vode, slúchadlá spĺňajú požiadavky štandardu IPX4. To znamená odolnosť proti striekajúcej vode, takže vás nezaskočí ani prudký lejak. V balení sú tri nadstavce rôznej veľkosti, takže nie je problém prispôsobiť štuple veľkosti ucha. Nie sú to síce vyslovene športové slúchadlá, no ani pri prudšom pohybe nemajú tendenciu vypadnúť či meniť polohu v uchu.

SAMSUNG 07M Advertisement

Kompaktné nabíjacie puzdro je dobrý kompromis medzi veľkosťou a kapacitou batérie. Batérie v štupľoch vydržia 7,5 h so zapnutým tlmením hluku a 10 hodín bez ANC. V nabíjacom puzdre je energia na jedno dobitie na plnú kapacitu, spolu teda máte k dispozícii 15 hodín počúvania so zapnutým ANC. Nabíjanie cez USB-C trvá 1,5 hodiny. Puzdro má príjemný povrch s jemnou štruktúrou. Párovanie je jednoduché, stačí podržať tlačidlo na puzdre, kým sa nerozbliká modrá LED. Slúchadlá môžete mať spárované s dvoma zariadeniami súčasne.

Musím pochváliť ovládanie pomocou tlačidiel na vonkajšej strane štupľov. Neposkytuje síce toľko možností ako dotykové ovládanie s gestami, na druhej strane však nehrozí náhodné aktivovanie nejakej funkcie, ak si len chcete upraviť polohu slúchadla v uchu. V implicitnom nastavení môžete aktivovať/deaktivovať ANC a ovládať prehrávanie či hlasového asistenta. V aplikácii môžete tlačidlám priradiť funkcie podľa vlastných preferencií.

Tlmenie hluku okolia by sa niekomu mohlo zdať menej výrazné, ale pravdepodobne je to úmyselné vzhľadom na bezpečnosť. Po zapnutí tejto funkcie pri ceste vlakom bol pokles hluku signifikantný. Režim Focus on Voice zvýrazní frekvenčné pásmo ľudského hlasu. Funkcia Ambient Sound, naopak, umožňuje pridanie zvukov z okolia snímaných mikrofónmi.

Technológia Adaptive Sound Control upravuje parametre zvuku podľa ­pro­stredia, v ktorom sa práve nachádzate. Prekvapila ma aj účinnosť potlačenia typického hluku vetra, keď je pri telefonovaní váš hlas snímaný mikrofónmi.

Oceňujem, že slúchadlá hrajú vyvážený zvuk naprieč celým počuteľným spektrom. Konštruktéri na rozdiel od väčšiny konkurencie v tomto segmente odolali pokušeniu zdôrazniť basy, takže môžete počúvať džez a iné vokálne inštrumentálne žánre a, samozrejme, aj hovorené slovo v podcastoch bez toho, aby ste museli v ekvalizéri stiahnuť basy. Prirodzenú reprodukciu basov bez presaturovania oceníte aj pri dynamickejších žánroch, pretože môžu vyniknúť všetky nástroje. Komu by dunivé basy chýbali, ľahko si zvuk prispôsobí vhodným ekvalizérom. Technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) umožňuje počúvať vo vysokej kvalite aj nahrávky s nižšou vzorkovacou frekvenciou a dátovým tokom. To do značnej miery eliminuje absenciu pokročilejších kodekov typu aptX. Slúchadlá Sony WF-C700N podporujú aj technológiu priestorového zvuku 360 Reality Audio.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Neutrálny zvukový profil, ovládanie tlačidlami, kompaktné puzdro, výdrž batérie
- Potešila by podpora LDAC

PARAMETRE:

Akustické meniče 5 mm; frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz; bluetooth 5.2, kodek AAC, SBC, výdrž batérie 7,5 h s ANC, 10 h bez ANC, hmotnosť: slúchadlo 4,6 g, puzdro 31 g

Cena: 99 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

tadalafil tablets for male reakcia na: Sony WF-C700N / Cenovo dostupné slúchadlá TWS s tlmením hluku

13.6.2024 12:06
Nissen Meyer, R <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">buying cheap cialis online</a> sotalol harga akar ginseng korea SHANGHAI, Sept 29 Reuters China opened a new free tradezone in Shanghai on Sunday in what has been hailed aspotentially the boldest reform move in decades, unveiling freshdetails of plans to liberalise regulations governing finance, investment and trade in the zone
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať