Sound Blaster X1 USB slúchadlový zosilňovač s technológiou X-FI

5

Laický používateľ sa oprávnene zamyslí nad tým načo by potreboval slúchadlový zosilňovač, keď jeho počítač, či notebook predsa má konektor na pripojenie slúchadiel. Problém je, že tento výstup sa môže využívať nielen na pripojenie slúchadiel, ale aj externého zosilňovača, alebo aktívnych reproduktorových sústav a tam sú iné požiadavky na impedanciu aj úroveň signálu. A aj kvalita prevodníkov digitálnych dát na analógový zvukový signál v notebookoch pripomína tak trochu tavený syr. Zasýti, ale nenadchne. Naproti tomu zosilňovač pre slúchadlá má výstup výkonovo aj impedančne prispôsobený na pripojenie bežných slúchadiel a aj kvalita D/A prevodníka býva vyššia. Rozdiel v kvalite zvuku rozpoznáte okamžite, hlavne ak počúvate Hi-res nahrávky či už uložené lokálne, alebo zo streamovacích služieb typu Tidal.

Slúchadlový zosilňovač Sound Blaster X1 sa pripája cez USB-C, má veľmi kvalitný 32 bitový DAC prevodník AKM4377 s odstupom 128 dB v tandeme s duálnym zvukovým operačným zosilňovačom Ti/Burr-Brown INA1620. Zosilňovač podporuje technológie Sound Blaster Acoustic Engine spolu s technológiou personalizovaného priestorového zvuku Super X-Fi Headphone Holography. Aby ste naplno využili možnosti zosilňovača, potrebujete aplikáciu Creative, ktorá je k dispozícii pre platformy Windows aj MacOS. Zosilňovač funguje aj s hernými konzolami PS4 a PSP aj s Nintendo Switch. S Xboxom bohužiaľ nefunguje.

Vďaka virtualizácii priestorového zvuku Sound Blaster Surround si môžete vychutnať priestorové efekty vo filmoch aj počítačových hrách. Pri konferenčných hovoroch s headsetom zas oceníte technológiu CrystalVoice, ktorá potlačením hlukov a ozvien významne prispeje k tomu aby vás komunikační partneri počuli jasne a zreteľne. Súprava SmartComms pomáha účinne redukovať hluk v pozadí a automaticky stlmiť používateľov, keď nehovoria. K dispozícii sú profesionálne vyladené zvukové a herné predvoľby a hráčov asi najviac poteší Scout Mode, ktorý umožňuje rozpoznať aj tiché zvuky v priestore a odhaliť tak potenciálne nepriateľské objekty v hernej scéne.

Technológia holografického priestorového zvuku Super X-Fi berie do úvahy aj anatómiu vašich zvukovodov a prispôsobiť im priestorové podanie zvukových efektov aj hudby vo filmoch a hrách. Funguje to veľmi jednoducho - v aplikácii si smartfónom odfotíte obidve uši. Aplikácia následne analyzuje ich tvar, aby mohla prispôsobiť priestorové atribúty reprodukovaného zvuku. Pri počúvaní hudby budete pravdepodobne preferovať klasickú stereo reprodukciu

Technické parametre: výstupná impedancia: 16–600Ω; prevodník: PCM 16 / 24-bit, 44.1, 48 a 96 kHz; frekvenčná odozva: 10 – 20,000 Hz; odstup: 115 dB; THD skreslenie 0,00056%; Cena: 69,90 €

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Sound Blaster X1 USB X-Fi Creative

5 komentárov

Šuďte! reakcia na: Sound Blaster X1 USB slúchadlový zosilňovač s technológiou X-FI

10.1.2023 19:01
Šuďte!
Reagovať

iHlupy ILuboslav iLacko reakcia na: Sound Blaster X1 USB slúchadlový zosilňovač s technológiou X-FI

1.11.2022 00:11
Preco klames a pises nezmysly vo vsetkych ostatnych clankoch!
Reagovať

RE: se re ma, že kvôli takým ako si ty tu zakázali pod článkami diskusiu reakcia na: iHlupy ILuboslav iLacko

8.1.2023 18:01
nekaz diskusiu, my tu chceme slobodne anonymne písať a ty to tu kazíš. keď niekoho mučia alebo sa mu stane niečo zlé, môže to sem napísať cez tor, no ty si zablokoval diskusiu a ľudia teraz majú len problém. ty si nepochopil, že nejde o články, ale tento server je SOS pre ľudí v diskusií?
Reagovať

Sound Blaster X1 USB reakcia na: Sound Blaster X1 USB slúchadlový zosilňovač s technológiou X-FI

27.10.2022 15:10
Tak, aký je tam prevodník,v úvode je 32 bit DAC,v parametroch 16 -24bit.
Reagovať

RE: poznáš Koteľnikov teorém? reakcia na: Sound Blaster X1 USB

8.1.2023 18:01
Fvz=2f_min, 2*16=32? Za túto otázku ti dávam E a buď rád, že si nedostal FX. Informatik.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať