SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Spoločnosť Motorola spúšťa novú aplikáciu Moto Secure, ktorá zvýši ochranu smartfónu

Tlačové správy
0

Spoločnosť Motorola si uvedomuje, aká dôležitá je ochrana osobných údajov. Vďaka ThinkShield majú spotrebitelia k dispozícii ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ktorá zvyšuje ochranu na každej úrovni, od výroby až po telefón. Vďaka komplexným hardvérovým a softvérovým bezpečnostným funkciám, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy, sú údaje lepšie chránené pred malvérom, phishingom a inými hrozbami. S cieľom pomôcť spotrebiteľom naplno využiť všetky bezpečnostné funkcie predstavuje spoločnosť Motorola novú aplikáciu Moto Secure.

Aplikácia Moto Secure využívajúca technológiu Thinkshield, je cieľovým miestom pre všetky dôležité funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov zariadenia. V rámci aplikácie môžu používatelia rýchlo skontrolovať a ovládať ochranu svojho smartfónu s jednoduchým prístupom ku všetkým súvisiacim aplikáciám a nastaveniam pre Android a Motorola.

Okrem rýchleho prístupu k ovládacím prvkom ochrany osobných údajov a bezpečnostným funkciám prichádza aplikácia Moto Secure s viacerými novými ochrannými prvkami, ktoré majú používateľom pomôcť zvýšiť ochranu ich smartfónov:

  • Pridanie ďalšej vrstvy ochrany citlivých informácií a aplikácií skrytím vybraných aplikácií a súborov do Zabezpečeného priečinka chráneného špecifickým kódom PIN. V Zabezpečenom priečinku majú používatelia tiež možnosť povoliť Maskované ikony, ktoré im umožnia vybrať si zo štyroch možností ikon a zvoliť si názov priečinku namiesto viditeľného zobrazenia aplikácií v menu, čím sa dosiahne ešte väčšie súkromie. To je obzvlášť užitočné na zamaskovanie citlivejších informácií, ako sú finančné aplikácie, digitálne peňaženky, nákupné aplikácie alebo e-mailové účty, za diskrétnu ikonu s vlastným názvom. 

    

  • Či už ste na cestách alebo pracujete na verejnom mieste, minimalizujte riziká pri pripájaní k verejným sieťam Wi-Fi a mobilným sieťam pomocou funkcie Ochrana siete. Aktiváciou funkcie Ochrana siete budú používatelia automaticky upozornení, keď sa zistí bezpečnostný problém súvisiaci s hotspotom alebo sieťou Wi-Fi. V rámci ochrany siete môže funkcia zabrániť konkrétnym aplikáciám používať otvorené pripojenia a zabrániť spoofingu zablokovaním pripojení 2G.

  • Zabezpečenie obrazovky uzamknutia umožňuje používateľom zobraziť a ovládať všetky možnosti obrazovky uzamknutia a nakonfigurovať potrebnú ochranu. To zahŕňa možnosť uzamknutia sieťových a bezpečnostných funkcií. Predtým mohol zlodej napríklad jednoducho vypnúť mobilnú sieť alebo Wi-Fi, čím zabránil používateľom nájsť svoje stratené zariadenie. Teraz môžu používatelia zapnutím tejto funkcie zostať pod kontrolou a eliminovať možnosť, aby niekto vypol mobilnú sieť alebo Wi-Fi na zariadení bez odomknutia telefónu.

  

  • Zmenená klávesnica pri zadávaní PIN zamieša číselné rozloženie na úvodnej obrazovke zariadenia tak, aby sa dalo odomknúť bez rizika, že si zvedavé oči zapamätajú vzor stlačených čísel.

  

  • Panel súkromia ponúka jasný a komplexný prehľad o tom, ktoré aplikácie získali prístup ku kalendáru, kontaktom, súborom, fotoaparátu, mikrofónu a polohe používateľa za posledných 24 hodín. Ak sa im zobrazí niečo, čo im nevyhovuje, môžu užívatelia spravovať povolenia aplikácií, aktualizovať nastavenia zabezpečenia a meniť ovládacie prvky ochrany osobných údajov priamo z aplikácie Moto Secure.

Nová aplikácia Moto Secure je v súčasnosti k dispozícii na smartfónoch Lenovo ThinkPhone od spoločnosti Motorola, moto g73 5G a moto g53 5G. V budúcnosti bude aplikácia k dispozícii na zariadeniach Motorola podporujúcich systém Android 13 alebo novší.

O spoločnosti Lenovo & Motorola

Spoločnosť Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna technologická spoločnosť umiestnená v rebríčku Fortune Global 500 s príjmom 70 miliárd USD, ktorá poskytuje služby zákazníkom na 180 trhoch po celom svete. Zameriavame sa na odvážnu víziu poskytovať inteligentnejšie technológie pre všetkých a vyvíjame technológie, ktoré menia svet a ktoré každý deň poháňajú (prostredníctvom smartfónov a infraštruktúry) a posilňujú (prostredníctvom riešení, služieb a softvéru) milióny zákazníkov a spoločne vytvárajú inkluzívnejšiu, dôveryhodnejšiu a udržateľnejšiu digitálnu spoločnosť pre všetkých a všade. Spoločnosť Motorola Mobility LLC bola v roku 2014 odkúpená spoločnosťou Lenovo Group Holdings. Motorola Mobility je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve spoločnosti Lenovo a je zodpovedná za navrhovanie a výrobu všetkých mobilných telefónov a riešení značky Moto a Motorola. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku https://www.lenovo.com a prečítajte si o novinkách na našom StoryHub a Motorola Global Blog.

MOTOROLA, štylizované logo M, MOTO a skupina značiek MOTO sú ochranné známky spoločnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Lenovo, ThinkShield a ThinkPhone sú ochranné známky spoločnosti Lenovo. Android je ochranná známka spoločnosti Google, LLC. Wi-Fi je ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. ©2023 Motorola Mobility LLC.

Zobrazit Galériu

Lenovo & Motorola

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať