Spoločnosť OPPO predstavila na INNO DAY 2021 svoj prvý skladací smartfón OPPO Find N

Tlačové správy
0

OPPO, globálna spoločnosť z oblasti inteligentných technológií, predstavila svoj prvý skladací vlajkový smartfón OPPO Find N. Jeho odhalenie prebehlo v rámci druhého dňa každoročnej prehliadky inovácií OPPO INNO DAY. OPPO Find N, ktorý je výsledkom štyroch rokov výskumu a vývoja a šiestich generácií prototypov, prináša nový prístup ku skladacím zariadeniam a ponúka osviežený používateľský zážitok ako ľudom, ktorí skladacie zariadenie už v minulosti používali, tak používateľom, ktorí sa so skladacími zariadeniami iba len zoznamujú.

Pete Lau, produktový riaditeľ spoločnosti OPPO, povedal: „Nové podoby konštrukcie predznamenávajú ďalšie vzrušujúce obdobie v rámci technológií inteligentných telefónov. Spoločnosť OPPO investovala značné množstvo času a úsilia do toho, aby prišla s lepším prístupom ku skladaciemu smartfónu, experimentovala s radom rôznych návrhov, konštrukcií pántov, materiálov displeja a pomerov strán, aby vytvorila nové zariadenie, ktoré splní potreby väčšej časti používateľov. S modelom OPPO Find N chceme zmeniť, ako ľudia vnímajú to, čo môže smartfón ponúknuť a začať sprístupňovať skladacie zariadenie ešte širšiemu publiku.“

Od novinky k nevyhnutnosti

OPPO Find N spojuje špičkovú technológiu a bezprecedentnú kvalitu, aby poskytol ešte lepší zážitok zo skladacieho telefónu, ktorý ponúka naplno funkčný kompaktný smartfón v zloženom stave a intuitívnu plochu displeja po jeho rozložení.

Displej skladaný na šírku

OPPO Find N ako prvý skladací smartfón využíva pre vnútorný displej horizontálny režim, čím dosahuje lepšej rovnováhy, kedy môžu používatelia plynule prechádzať medzi 7,1palcovým vnútorným displejom a 5,49palcovým vonkajším displejom, ktorý ponúka plnohodnotný zážitok zo smartfónu – bez kompromisov vo veľkosti alebo použiteľnosti. Vnútorný displej s pomerom strán 8,4:9 sa rozkladá priamo do režimu na šírku, takže používatelia môžu sledovať videá, hrať hry alebo čítať knihy, bez toho aby museli zariadenie otáčať. Po zložení poskytuje pomer strán 18:9 používateľom plnohodnotný a dôverne známy zážitok zo smartfónu s displejom, ktorý možno ľahko používať jednou rukou.

Ohybný pánt

Ohybný pánt Flexion Hinge telefónu OPPO Find N spojuje 136 komponentov s extrémnou presnosťou až 0,01 mm, čo zaisťuje, že pánt funguje rovnako hladko ako kĺby v ľudskom tele. Jedinečná, kvapôčková konštrukcia pántov, vyvinutá v OPPO, rieši niektoré z najväčších nedostatkov skladacích zariadení tým, že rozširuje uhol ohybu displeja a poskytuje priestor pri sklápaní obrazovky, čo má za následok minimálny záhyb, ktorý je podľa TUV až o 80 % menej zrejmý v zrovnaní s inými zariadeniami. Táto konštrukcia taktiež prakticky eliminuje medzeru medzi displejmi pri skladaní, ponúka integrovanejší vzhľad a lepšie chráni vnútorný displej pred poškrabaním.

Režim FlexForm

Pružinová konštrukcia vnútri pokročilého ohybného pántu umožňuje, aby zariadenie pri rozložení voľne stálo v akomkoľvek uhle medzi 50 a 120 stupňami. Spolu s radom softwarových funkcií, ktoré využívajú výhod skladacieho displeja, poskytuje režim FlexForm smartfónu OPPO Find N používateľom flexibilitu, vďaka ktorej môžu zariadenie prispôsobiť širokej škále scenárov použitia.

Spoločnosť OPPO upravila používateľské rozhranie tak, aby sa lepšie a efektívnejšie ovládalo v kompatibilných aplikáciách, akými sú aplikácie Hudba, Poznámky a Fotoaparát. Napríklad v aplikácii Poznámky sa OPPO Find N môže premeniť na mini notebook, čo umožňuje tvoriť si poznámky bez toho,  aby ste museli zariadenie držať v ruke. Vzhľadom k tomu, že Find N môže voľne stáť v rôznych uhloch, slúži zariadenie taktiež ako vlastný statív, takže môžete ľahko a bez použitia rúk zadovážiť časozberné snímky v rozlíšení 4K alebo sa pripojiť k videohovorom a online schôdzkam.

Serene Display

Spoločnosťou OPPO vyvinutý 12vrstvý Serene Display ponúka vynikajúcu ochranu aj odolnosť a spolupracuje s ohybným pántom Flexion Hinge pri hladkom skladaní. Displej obsahuje 0,03mm vrstvu Flexion UTG (ultra-thin glass – ultratenké sklo) v zrovnaní s 0,6mm na sklách bežných smartfónov, čo umožňuje ľahké ohýbanie a zároveň poskytuje silnú odolnosť. Obrazovka Serene Display je taktiež veľmi spoľahlivá, pretože ju možno zložiť viac ako 200 000krát a pritom si zachováva celkovo hladký priebeh skladania takmer bez záhybov, ako overila organizácia TUV.

Vnútorná obrazovka využíva displej typu LTPO s inteligentnou technológiou dynamickej obnovovacej frekvencie, ktorá na základe sledovaného obsahu prispôsobuje obnovovaciu frekvenciu v rozmedzí 1–120 Hz. Vnútorný displej je taktiež vybavený podporou až 1 000Hz vzorkovacej frekvencie dotykov.

Spoločnosť OPPO vyladila kalibráciu jasu aj farieb medzi vnútorným a vonkajším displejom, aby používateľom zaistila konzistentne plynulý zážitok. Obe obrazovky poskytujú 10 240 automaticky riadených úrovní jasu, ktoré zaisťujú používateľský komfort vo všetkých typoch svetelne náročných prostredí, so špičkovým jasom až 1 000 nitov.

Softwarové inovácie

Skvelý software na skladacom zariadení maximálne využíva novú konštrukciu a poskytuje používateľom osviežujúci zážitok zo smartfónu. Vnútorný 7,1palcový displej modelu Find N ponúka o 60 % väčšiu vizuálnu plochu než štandardný 6,5palcový displej, čo vytvára pôsobivejší zážitok a viacero možností pre softwarové inovácie v rôznych scenároch používania, akými sú multitasking a produktívne práce.

Aby bolo možné naplno využiť väčšieho priestoru, ktorý sa v rozloženom stave podobá tabletu, obsahuje OPPO Find N nové gestá, ktoré umožňujú intuitívnejší multitasking s vedľa seba zobrazenými aplikáciami. Pri používaní kompatibilnej aplikácie stačí uprostred zariadenia dvoma prstami prejsť dole a rozdeliť tak obrazovku na polovice alebo gestom štyrmi prstami zmeniť okno cez celú obrazovku na plávajúce okno. OPPO Find N podporuje taktiež tradičné gestá na rozdelenie obrazovky, ako je dlhé stlačenie a preťaženie kompatibilných ikon a zároveň umožňuje uložiť bežne používané kombinácie rozdelenia obrazovky pre viac aplikácií na domovskú obrazovku.

Software smartfónu OPPO Find N je optimalizovaný tak, aby používateľom umožňoval plynulé a prirodzené prechádzanie medzi oboma obrazovkami. Pri rozložení telefónu sa obsah plynule prenesie z vonkajšej obrazovky na hlavný vnútorný displej. A po zložení zariadenia môže používateľ prejsť prstom nahor po vonkajšom displeji a pokračovať v používaní rovnakej funkcie na vonkajšej obrazovke. K maximalizácii produktivity naviac prispieva rad úprav klávesnice pre veľký vnútorný displej, vrátane rozdelenej klávesnice, ktorá uľahčuje písanie dvoma palcami.

Fotoaparát

OPPO Find N je vybavený špičkovým trojnásobným fotoaparátom pre tvorenie vysoko kvalitných fotografií a videí. Fotoaparát zahŕňa hlavný snímač Sony IMX 766 s rozlíšením 50 Mpx, ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx a nechýbajú ani selfie fotoaparáty na vnútornom aj vonkajšom displeji. V kombinácii s novou konštrukciou a prispôsobivosťou režimu FlexForm poskytuje OPPO Find N používateľom svieži zážitok z fotoaparátu s prispôsobeným softwarom, ktorý naplno využíva skladací dizajn.

Ohybný pánt Flexion Hinge smartfónu OPPO Find N umožňuje, aby zariadenie slúžilo aj ako statív, čo z neho robí kompaktný a nezaťažujúci gadget pre pokročilé scenáre snímania. Režim FlexForm napríklad umožňuje jednoduché časozberné snímanie v rozlíšení 4K bez použitia rúk v ľubovoľnom uhle v rozmedzí 50–120 stupňov, zatiaľ čo tri predvoľby v rámci časozberného režimu – svetelnej stopy, nočná obloha, slnko a mračná – jedným klepnutím optimalizujú nastavenie fotografií a videa pre zaujímavejšiu a kreatívnejšiu astrofotografiu. Pokiaľ je prístroj naklonený pod uhlom menším než 60 stupňov, obrazovka automaticky presunie náhľad snímky na spodný displej, aby bolo nastavenie záberu jednoduchšie.

Nové používateľské rozhranie s rozdeleným náhľadom fotoaparátu na OPPO Find N vám dáva na jednej strane možnosť využiť veľký, pohlcujúci vnútorný displej k efektívnemu tvoreniu fotografií a na druhej strane slúži k nasledovnému prezeraniu, zdieľaniu alebo mazaniu najnovších fotografií. Pri zadovážení snímok hlavným fotoaparátom s rozloženým displejom môžete používať vnútorný aj vonkajší displej pre súčasný náhľad záberu pre vás aj pre fotografovaný objekt.

Výkonnejší zadný fotoaparát možno použiť k tvoreniu ešte kvalitnejších selfie snímok, pričom k náhľadu snímok možno použiť vonkajší displej. Selfies možno zadovážiť taktiež pomocou gest rúk, takže môžete ľahko zostať v zábere bez toho, aby ste museli stlačiť tlačidlo spúšte.

Ergonomický dizajn

Na OPPO Find N sa prvýkrát u skladacieho telefónu používa zakrivenie 3D design na oboch vonkajších hranách zariadenia, aby sa zlepšil pocit pri držaní v ruke a zostal zachovaný elegantný vzhľad. Zadný kryt a modul hlavného fotoaparátu nadväzujú na zakrivenie dizajnového jazyka modelu Find X3. Plynulé krivky opticky znižujú výšku modulu fotoaparátu, zatiaľ čo zadný panel Gorilla Glass Victus a keramická doštička okolo objektívov fotoaparátu v sebe snúbi elegantný nádych s vkusnou povrchovou úpravou.

OPPO Find N bude dodávaný v troch výrazných farbách. Čierny variant kombinuje trblietavé matné sklo a nové techniky laminovania, čím je dosiahnuté jemného a prémiového trblietavého efektu základnej vrstvy. Biely variant je inšpirovaný bielou keramickou glazúrou, s lesklým sklom a rafinovanou štruktúrou, ktorá zodpovedá keramickej doštičke fotoaparátu a vytvára konzistentný dojem. Fialový variant pripomína fľaštičku luxusného parfumu a pomocou niekoľkých vrstiev fólií vytvára ilúziu svetla a tieňa s priehľadnou textúrou.

Výkon

OPPO Find N poháňa mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon™ 888, spoločne s až 12 GB pamäťou LPDDR5 RAM a 512GB úložiskom UFS 3.1. Veľká batéria s kapacitou 4 500 mAh poskytuje celodennú výdrž, zatiaľ čo 33W bleskové nabíjanie SUPERVOOC je optimalizované pre nabitie na 55 % za 30 minút a na 100 % za 70 minút. Súčasťou je taktiež 15W bezdrôtové nabíjanie AIRVOOC (kompatibilné so štandardom Qi) a 10W reverzné bezdrôtové nabíjanie. OPPO Find N má taktiež bočnú čítačku odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená v tlačidle napájania a taktiež systém dvoch reproduktorov a podporu Dolby Atmos pre zaistenie realistickejšieho zvuku.

O ZNAČKE OPPO

OPPO je popredná svetová značka smartfónov. Od uvedenia svojho prvého mobilného telefónu v roku 2008 sa spoločnosť OPPO snaží vytvárať technológie so srdcom a dušou. Produkty OPPO spájajú pokročilé technologické možnosti s ľahko použiteľnými funkciami v zariadeniach s úžasným dizajnom. V súčasnosti spoločnosť OPPO pôsobí vo viac ako 50 krajinách a má medzinárodné dizajnérske centrum v Londýne. Spoločnosť OPPO sa zaviazala podporovať vývoj štandardov 5G na celom svete a bola prvou spoločnosťou, ktorá uviedla komerčný smartfón 5G na európsky trh. Značka spolupracuje s viac ako 80 poprednými svetovými operátormi na urýchlení rozsiahleho zavádzania 5G prostredníctvom inovatívnych technologických riešení.

Zobrazit Galériu

OPPO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať