HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Spoločnosť Sony predstavila tri nové kompaktné kamery, ktoré ponúknu úchvatný výkon autofokusu, snímač s 273 bodmi detekcie fázy

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sony predstavila tri nové 4K HDR¹ kamery: XDCAM® PXW-Z90, NXCAM ®HXR-NX80 a Handycam® FDR-AX700. Všetky tri kompaktné kamery sú vybavené prelomovým systémom ostrenia Sony Fast Hybrid AF a kombinujú rýchlu a spoľahlivú funkciu autofokusu (AF) prispôsobenú natáčaniu videa s jednopalcovým vrstveným obrazovým snímačom Exmor RS CMOS, ktorý zaisťuje úchvatnú čistotu obrazu a disponuje množstvom univerzálnych funkcií pre natáčanie. Všetky nové videokamery podporujú jednoduchú prácu s HDR (vysoký dynamický rozsah). Umožňujú užívateľom vytvárať úchvatné videa v HDR s minimálnou nutnosťou postprodukcie, takže sa skvelo hodia na veľké rozpätie tvorby a rôzne typy použitia.

Systém ostrenia Fast Hybrid AF zaisťuje v priebehu natáčania vysoko presné ostrenie a sledovanie v priebehu natáčania. To je možné vďaka 273 bodom AF fázovej detekcie, ktoré pokrývajú približne 84% plochy záberu, veľmi husto rozmiestneným ostriacim bodom a novo vyvinutému algoritmu autofokusu. Tým sa znižuje náročnosť ostrenia, obzvlášť vtedy, ak je potrebné presné ostrenie pri natáčaní filmov vo formáte 4K[i]. V režime natáčania filmu (movie recording mode) ukazujú objavujúce sa políčka fázovej detekcie AF zaostrenú oblasť a umožňujú užívateľovi jednoducho sledovať, ktorý objekt je zaostrený. Nové videokamery dostali OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením (OLED typu 0,39, 2 359k bodov) a pokročilé ovládanie prostredníctvom dotykovej obrazovky s veľkým 3,5 palcovým LCD displejom (1 555k bodov). To užívateľom umožňuje rýchlo zmeniť zaostrenie z jedného objektu na druhý, zatiaľ čo parametre AF Drive Speed, sledovanie rozsahu Tracking Depth Range a Subject Switching Sensitivity je možné dohromady nakonfigurovať tak, aby vyhovovali rôznemu obsahu a odlišným štýlom.

Nové videokamery podporujú nahrávanie vo formáte 4K HDR¹ s HLG (Hybrid Log-Gamma) a zaisťujú plynulú prácu s HDR. To umožňuje obmedziť nutnosť postprodukcie a vytvárať vysoko kvalitný obsah v HDR kvalite bez úprav, ktoré obvykle vyžadujú špičkovú techniku a špecializované znalosti. Tieto modely okrem iného ponúkajú také nasledujúce kľúčové technológie, ktoré podporujú ich univerzálnosť pri natáčaní:

  • 4K²full-pixel readout bez zlučovania pixelov s využitím zdokonaleného obrazového procesoru BIONZ X™
  • Natáčanie v Super Slow Motion[ii] rýchlosťou až 960fps[iii] , ktoré je v kategórii kompaktných kamier špičkou, a nahrávanie v Slow & Quick Motion[iv] Full HD rýchlosťou až 120fps[v]
  • Profily S-Log3/S-Gamut3 umožňujú užívateľom ľubovolne tvoriť a pracovať s obrazom
  • 29 mm[vi] (35EQ) širokouhlý objektív ZEISS® Vario-Sonnar T* ponúka  12x optický zoom a 18x Clear Image Zoom[vii]
  • Menšie skreslenie obrazu („rolling shutter“ efekt) pri natáčaní objektov v pohybe, v porovnaní s bežnými modelmi

Vďaka duálnym pamäťovým slotom a možnosti vytvárať záznam viacerými kamerami naraz s podporou TC (časovým kódom)/UB (user bit), prinášajú nové kamery výhody, ktoré zlepšujú efektivitu práce. K týmto benefitom patrí, okrem iného, možnosť Proxy recording, relay recording a simultaneous backup recording. Všetky tri nové kamery majú taktiež diaľkový ovládač (REMOTE terminal), päticu Multi-Interface Shoe™ a HDMI typu A, ktoré zvyšujú rozsah ich použitia.

„Pevne veríme, že našim zákazníkom umožňujeme rozprávať úžasné príbehy, či už ide o novinárov pripravujúcich aktuálne spravodajstvo v teréne, alebo kameramana na voľnej nohe, ktorý pracuje pod tlakom prísnych termínov jednodenného natáčania pre firmy,“ vyhlásil James Leach, produktový manažér pre Európu zo Sony Professional Solutions Europe. „Práve to robia naše nové kompaktné videokamery. Tým, že minimalizujeme námahu spojenú so zaostrovaním objektov v zábere a optimalizujeme proces postprodukcie, pomáhame užívateľom sústrediť sa na to, čo vedia najlepšie: na rozprávanie príbehov.“

Okrem vyššie uvedených kľúčových vlastností tejto série ponúkne XDCAM® PXW-Z90 a NXCAM® HXR-NX80 taktiež duálny XLR audio vstup, snímateľný grip a Content Browser Mobile doplní taktiež podporná aplikácia pre smartfóny, ktorá umožňuje ovládanie prostredníctvom Wi-Fi®, diaľkové ovládanie videokamery a bezdrôtovú synchronizáciu kódov[viii] medzi viacerými kamerami.

PXW-Z90 ponúka taktiež niekoľko prvkov, aby vyhovovala špecifickým požiadavkám vysielania.  Vedľa nahrávania v bežnom vysielacom formáte MPEG2HD9 zvláda taktiež nahrávanie vo formáte XAVC®, ktorý zaisťuje vysokú kvalitu obrazu pri 4:2:2 10 bitoch (HD) a 4:2:0 8 bitoch (QFHD). Ponúka taktiež 3G SDI konektivitu zaisťujúcu kompatibilitu s existujúcim vybavením pre vysielanie a sieťové funkcie pre spravodajstvo, ako napr. kompatibilitu s XDCAM® air, cloudovú službu Sony (v AJ). 

NXCAM® HXR-NX80 a Handycam® FDR-AX700 podporujú  XAVC S®[ix] , rozšírený formát XAVC pre spotrebné použitie, ktorý dokáže nahrávať filmy v 4K2 s vysokým rozlíšením.

XDCAM® PXW-Z90, NXCAM® HXR-NX80 budú dostupné v decembri a Handycam® FDR-AX700 bude k dispozícii v októbri. Ďalšie informácie o Sony získate na www.pro.sony.eu alebo môžete navštíviť stánok 13.A10 na IBC 2017.

Ďalšie informácie nájdete na http://pro.sony.eu  

Sledujte nás na Twitteri @SonyProEurope / https://twitter.com/SonyProEurope

 

[i] 3840 x 2160 pixelov
[ii] Nahrávanie v 4K nie je k dispozícii. Nie je možné nahrávať zvuk.  Vyžaduje pamäťovú kartu SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššie.
[iii] 960fps v NTSC, 1000fps v PAL
[iv] Nie je možné nahrávať zvuk. Vyžaduje pamäťovú kartu UHS-I (U3) SDHC/SDXC
[v] 120fps v NTSC, 100fps v PAL
[vi] Ekvivalent 35 mm
[vii] 18x(4K), 24x(HD)
[viii] Vyžaduje voliteľné licencie
[ix] Vyžaduje pamäťovú kartu SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššie pri natáčaní vo formátu XAVC S t. Vyžaduje kartu UHS-I (U3) SDHC/SDXC pre 100Mbps

 

Supreme

Všetky autorove články
sony kamery

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať