SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Spot sa naučil rozprávať. Do robotického psa doplnili ChatGPT

Technológie
0

Spot je známy robotický pes od spoločnosti Boston Dynamics. Teraz ho doplnili o ChatGPT a funkciu prevodsmartfónu u textu na reč, vďaka čomu Spot už môže hovoriť. Na Twitteri zverejnili video s upraveným Spotom, v ktorom je vidno ako inžinieri pridávajú špecifické výrazy do Spotovho slovníka, aby od neho získali relevantné informácie.

Hoci tento doplnok vyzerá iba ako zaujímavá vychytávka, v skutočnosti má pre Spota niekoľko výhod. Tieto roboty sú denne vysielané na misie, kde zbierajú množstvo údajov, ktoré treba premeniť na priame informácie, čo môže byť niekedy ťažké. ChatGPT umožňuje tímu klásť robotovi priame otázky a ten na ne môže dávať odpovede, a to v reálnom čase.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Je to skvelý príklad presne takej práce, akú by mali tieto nástroje s umelou inteligenciou vykonávať. Zisťovanie údajov je úloha, ktorá môže dobre vycvičenému človeku zabrať veľa času, navyše je vyčerpávajúca a trochu nudná, čo vedie k potenciálnym chybám. Umelá inteligencia pretriedi tento druh informácií za zlomok času a predloží to, čo jej ľudský náprotivok potrebuje, aby mohol pokračovať v plnení úlohy.

Zdroj: pcgamer.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať