S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Spotify bude streamovať „bezstratovú“ hudbu v CD kvalite

0

Spotify nasledoval spoločnosti Amazon, Tidal a Deezer a na svojom virtuálnom podujatí Stream On ohlásil novú úroveň streamingových hudobných služieb s vyššou vernosťou (higher-fidelity), ktorá bude podľa všetkého dostupná neskôr v tomto roku. Nová služba s názvom Spotify HiFi sľubuje streamovanie obsahu do smartfónov a pripojených reproduktorov v CD kvalite so širším dynamickým frekvenčným rozsahom (vyššie výšky, nižšie hĺbky), ako aj s vyšším rozlíšením a čistotou.

Formát je bezstratový, čo znamená, že hudba nie je komprimovaná, ale znie presne tak ako po mixovaní a masteringu. Pravdepodobne aj Apple skôr či neskôr ponúkne na Apple Music bezstratovú kvalitu zvuku. Na jeseň minulého roka spoločnosť oznámila rad 5G iPhonov. 5G sieť podporuje väčšie dátové toky s vyššou priepustnosťou čo je potrebné pre streamovanie hudby v bezstratovej kvalite

Spotify začiatkom tohto mesiaca uviedol, že počet jeho predplatiteľov sa oproti rovnakému obdobiu minulého roka zvýšil o 24 % na 155 miliónov. Apple síce neuvádza počty predplatiteľov svojej hudobnej služby, ale odhady z minulého leta uvádzajú ich počet medzi 60 miliónmi a 72 miliónmi.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať