PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Stretni startup budúcnosti!

Tlačové správy
0

V stredu 10. apríla 2019 sa v Binariu stretnú jedinečné projekty s inovatívnym nápadom na súťaži TECH INNO DAY, ktorú organizuje InQb - Univerzitný technologický inkubátor STU. Už 6. rok budú študenti a startupisti prezentovať svoje technologické inovácie. Cieľom podujatia je šíriť povedomie o nových technológiách a ponúknuť príležitosť účastníkom zviditeľniť sa, nadviazať kontakty s investormi, partnermi a budúcimi zákazníkmi. Súťaž je obohatená o networking s osobnosťami zo startupovej komunity a podnikania. Pripravené sú aj inšpiratívne diskusie.

Riešenie problémov súvisiacich s negatívnymi prejavmi klimatickej zmeny, analýza DNA mapujúca genetické zdravotné riziká, predikcia spotreby pre elektromobily, navigácia v budovách pre nevidiacich, technológia eliminujúca nehody na železničných priecestiach.

Okrem týchto projektov sa na TECH INNO DAY 2019 predstavia aj:

  • Včeličky - technológia, ktorá dokáže monitorovať včelie úle a pomáha včelárom s odhalením rojenia včiel alebo ich chorôb. Na základe zberu dát im poskytuje štatistiky prostredníctvom SMS alebo e-mailu a prehľad o stave úľa bez potreby osobnej návštevy.
  • Rain for Climate - riešenie problémov súvisiacich s negatívnymi prejavmi klimatickej zmeny ako 4-kroková služba.
  • S-CASE - medicínsko-technologické prenosné zariadenie, ktorého funkciou je monitorovať fyziologické funkcie tela na základe mnohých senzorov a následne ich analyzovať za pomoci umelej inteligencie a predikovať tým hroziace ochorenia.
  • HandCubeKeys - špeciálna, bezdotyková, programovateľná, drevená klávesnica k počítaču pre ľudí s telesným, mentálnym a zrakovým postihnutím.

Slovenská technická univerzita v Bratislave podporuje mladé talenty nielen prostredníctvom tejto súťaže, ale aj pomocou Univerzitného technologického inkubátora STU InQb, ktorý už štrnásty rok vytvára podmienky pre vznik úspešných firiem a pomáha startupom rásť. 

Viac informácií o podujatí >> https://www.inqb.sk/sk/podujatia/tech-inno-day-2019

Registrácia >> https://techinnoday2019.guestcloudevent.com/
 

Univerzitný technologický inkubátor STU InQb

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať