Swappie Premium Series – repasované iPhone v stopercentnom estetickom aj funkčnom stave.

Tlačové správy
0

Swapie - európska online platforma na nákup a predaj repasovaných iPhonov prichádza s novou prémiovou produktovou triedou profesionálne repasovaných smartfónov. Swappie Premium Series sú zariadenia bez akýchkoľvek estetických poškodení, plne funkčné a so 100% kapacitou batérie. Nová prémiová trieda zapĺňa medzeru na trhu tým, že prináša prvotriedny zážitok z repasovaných smartfónov a uľahčuje spotrebiteľom robiť rozhodnutia šetrnejšie k prírode. Rovnako, ako pri ostatných repasovaných zariadeniach ponúkaných spoločnosťou Swappie, vytvára o 78 % menej emisií ako nový smartfón. To znamená, že od dnešného dňa môžu spotrebitelia vlastniť smartfón v bezchybnom estetickom aj funkčnom stave bez toho, aby prispievali k obrovskému množstvu elektronického odpadu, ktorý vzniká v dôsledku výroby smartfónov.

 

„Niektorí zákazníci si repasovanú elektroniku vyberú iba vtedy, ak bude mať telefón bezchybný estetický stav a batériu s plnou kapacitou“ vysvetľuje Casper Andersen, Premium Series Lead v spoločnosti Swappie. „Aj keď hľadali ekologicky šetrnejšie riešenie, túžba po smartfóne v bezchybnom stave u nich vytvárala bariéru k repasovaným smartfónom“

Dôvody, prečo si niektorí ľudia stále kupujú nový smartfón namiesto repasovaného objasnil aj nedávny prieskum na Slovensku, ktorý v spolupráci so Swappie realizovala výskumná agentúra Kantar Tretina (32 %) respondentov uviedla ako dôvod stav batérie, 41 % funkčnosť nového telefónu a 23 % opotrebovanie. Premium Series tieto obavy priamo rieši, pretože, ponúka 100% kapacitu batérie, žiadne známky opotrebenia a plnú funkčnosť. Rovnako, ako na všetky predávané iPhony Swappie, sa smartfóny Premium Series vzťahuje 12-mesačná záruka. Rad Premium navyše produkuje zlomok elektronického odpadu, ktorý je tradične spájaný s novými smartfónmi, takže je tiež lepšou voľbou pre planétu.

CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Swappie Sami Marttinen povedal: „S nadšením vytvárame svet, ktorý je udržateľnejší, etickejší a inkluzívnejší. Celý proces repasovania vykonávame vo vlastných zariadeniach v Európe, vlastníme vlastný dodávateľský reťazec a ponúkame výhody, ako je záruka a možnosť vrátenia tovaru. V každej fáze dokážeme zaistiť dodržiavanie štandardizovaných postupov, čo zaručuje vysoko kvalitné a plne funkčné výrobky. To má zásadný význam pre budovanie dlhodobej dôvery v spoločnosť Swappie. Dúfame, že pridanie Premium Series k našej obľúbenej produktovej rade pomôže ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov, aby sa pri nákupe repasovaného iPhonu cítili rovnako pohodlne ako pri nákupe ojazdeného automobilu.”

Výroba nových smartfónov produkuje viac ako 100 miliónov ton CO2 ročne, zatiaľ čo elektroodpad je najrýchlejšie rastúcou formou odpadu na planéte. 85 – 95 % emisií spojených so smartfónmi sa uvoľňuje počas výroby vrátane ťažby surovín, prepravy a prvého roku životnosti. Začiatkom tohto roka Brusel navrhol právne predpisy na podporu práva spotrebiteľov na opravu, čo je krok správnym smerom. „Musíme zabezpečiť, aby boli zakázané všetky praktiky, ktoré obmedzujú nezávislé opravy prostredníctvom procesov, ako je serializácia, obmedzenie distribúcie dielov a prístupu k návodom. Spotrebitelia by mali mať možnosť vyhľadať cenovo dostupný a kvalitný servis u poskytovateľa, ktorého si vyberú, a v žiadnom prípade by nemalo dôjsť k zhoršeniu funkčnosti výrobku, pretože oprava bola vykonaná mimo siete pôvodných výrobcov. To je jediný spôsob, ako účinne podporiť opravovanie pred výmenou,“ komentoval Jori Ahvonen, CTO spoločnosti Swappie.

Počet výrobkov Premium Series je obmedzený, ale trieda Premium sa vzťahuje na všetky modely. Rad je dostupný od dnešného dňa na https://swappie.com/sk/premium/?utm_source=pr&utm_medium=press_release&utm_campaign=premium_series

Ľuboslav Lacko

Zobrazit Galériu

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať