TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Synology podporuje Prácu na diaľku

0

Špeciálny projekt

Domáca kancelária sa v spoločnostiach čoraz viac presadzuje. Bezpečnosť a výmena údajov sú takisto stále dôležitejšie. V nasledujúcom texte vám ukážeme, ako môžete ľahko a lacno digitalizovať svoje pracovné procesy so správnym zálohovaním dát od spoločnosti Synology a výhodami súkromného podnikového cloudového úložiska.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

NAS: Zabezpečený prístup k dátam

Veľké spoločnosti majú zvyčajne svoje vlastné oddelenie IT, ktoré zabezpečujú hladkú infraštruktúru a neustále optimalizujú procesy. Týmto spôsobom možno rýchlo splniť požiadavky zmenené koronavírusovou pandémiou, napríklad na zaistenie efektívneho prístupu v domácej kancelárii. Koniec koncov základné technológie už existujú.

V malých a stredných spoločnostiach je situácia odlišná: rovnako vysoké sú tu požiadavky zamestnancov, ale správcom často chýbajú zdroje alebo zodpovedajúci rozpočet. To sa, samozrejme, týka najmä samostatne zárobkovo činných osôb a nezávislých, ako aj nových začínajúcich podnikov.

Riešením je Network Attached Storage, skrátene NAS. Takýto systém je rozhodne dobrá investícia. Môže byť použitý nielen ako (zdieľané) úložisko dát, čo zjednodušuje tímovú prácu, ale umožňuje aj poskytovanie kancelárskych nástrojov alebo zriadenie vlastného obchodného cloudu a poštového servera. Vďaka tomu je zálohovanie hračka.

V časoch domácej kancelárie nie je len dôležité, aby spoločnosti dobre zabezpečili interné firemné dáta, ako sú kontaktné údaje, zmluvy, plány alebo súbory programu Excel, a to v súlade s GDPR, ale musí k nim byť aj prístup odkiaľkoľvek. To pre spoločnosti často predstavuje veľkú výzvu. Ako už bolo spomenuté, miestne úložisko v počítači nie je voľbou, zatiaľ čo externé cloudové služby sú z dlhodobého hľadiska príliš ťažkopádne a pridrahé. Ako teda môžete všetkým zainteresovaným stranám poskytnúť bezpečný a jednoduchý prístup k súborom, ktoré potrebujú? Krátka odpoveď: S NAS, z ktorého možno navyše vytvoriť obchodný cloud. Synology má ten správny model pre spoločnosti všetkých veľkostí, či už ide o malé a stredné podniky, alebo veľké korporácie.

Váš privátny cloud

Synology NAS ako súkromný podnikový cloud kombinuje výkonný systém NAS s množstvom bezplatných doplnkov, ako je bezplatný zálohovací softvér. Vďaka týmto nástrojom máte k súborom zabezpečený a flexibilný prístup odkiaľkoľvek. Systém NAS možno rozšíriť na vysokovýkonné súkromné cloudové úložisko prostredníctvom jednotky Synology Drive. To napríklad znamená, že zložky alebo súbory sa dajú synchronizovať naprieč miestami a možno obnoviť predchádzajúce verzie – to všetko bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. K súborom alebo priečinkom možno ľahko pristupovať odkiaľkoľvek pomocou aplikácie pre mobilný telefón alebo webového prehliadača. Synology Office takisto ponúka bezplatné nástroje na súbežnú a kolektívnu prácu so súbormi, ako sú tabuľky alebo prezentácie. Súbory sú synchronizované v reálnom čase – na rýchlu spoločnú prácu bez ohľadu na umiestnenie alebo na integráciu externých zamestnancov. Súkromný obchodný cloud tak ponúka bezpečnú alternatívu k verejným cloudom.

Ďalšia výhoda: Synology NAS ako obchodný cloud sa dá integrovať do existujúcej IT infraštruktúry, pretože existujúce súbory a ich nastavenia autorizácie ACL možno ľahko preniesť zo servera Windows na váš Synology NAS. S úložným priestorom si nemusíte robiť starosti. V závislosti od modelu NAS ho možno zvýšiť na niekoľko stoviek terabajtov pomocou ďalších pevných diskov alebo SSD.

Aplikácie a balíčky na efektívnu spoluprácu

Aké sú teda výzvy digitálneho pracoviska počas reálneho pracovného dňa? Všetko môže byť nastavené správne, čo sa týka dôvery v to, že človek doma skutočne pracuje. Zároveň môžete mať bezpečné pripojenie a využívať VPN, ale... Ak sa nedokážete rýchlo opýtať svojich kolegov, ako riešiť otázku/projekt/dopyt od zákazníka alebo spolupracujete na jednom projekte, potom treba nájsť riešenie, ako si skutočne vymieňať informácie včas a operatívne komunikovať. Na to slúžia balíčky (na stiahnutie zadarmo), ktoré sú súčasťou Synology. A to najmä vlastný Mailový server, prípadne Chat alebo aplikácie na poznámky Note Station či Calendar. Všetky tieto balíčky pomáhajú zvýšiť efektivitu práce, a čo je najdôležitejšie, všetky dôverné a hodnotné údaje, dáta a dokumenty sú vo vašom vlastníctve. A nemá k nim prístup nikto iný. Takže e-mail s dôležitou prílohou pre klienta už nepôjde cez mailový server verejného poskytovateľa, vaše dokumenty a vypracované prezentácie už nebudú musieť byť uložené na cloude tretej strany a takisto v prípade, že by sa vám náhodou pokazil počítač alebo stratil USB kľúč, všetky dáta budete môcť vďaka privátnemu cloudu Synology mať už dávno bezpečne uložené.

Efektívne zabezpečenie komunikácie – VPN

Príkladom možnosti zvýšenia kybernetickej bezpečnosti podnikových dát sú služby VPN, ktoré zvyšujú zabezpečenie komunikácie medzi zamestnancom pracujúcim na diaľku a internou sieťou spoločnosti šifrovaním prenášaných informácií a zabezpečením pripojenia. Vďaka použitiu VPN sa zvyšuje bezpečnosť prenášaných dát, a teda aj pravdepodobnosť, že sa dostanú do nesprávnych rúk, je drasticky znížená.

Pokročilé zálohovanie bez licencií

Active Backup Suite – riešenie na zálohovanie fyzických i virtuálnych PC a serverov, ale aj cloudových riešení ako Office 365 a G-Suite. Active Backup for Business je moderný softvér na zálohovanie s podporou pokročilých funkcií, ako je deduplikácia, centralizovaná správa, rýchle obnovenie, podpora VMware i Hyper-V, a je pre vás dostupný úplne bez licencií. Zálohujte počítače, servery, ale aj virtuálne počítače. Všetko automaticky.

 

 

Zobrazit Galériu

Synology

Všetky autorove články

Pridať komentár