SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

TCL NXTWEAR AIR / Súkromné kino rovno na nose

2

Keď minulý rok spoločnosť TCL predstavila na výstave CES svoj nový model okuliarov so zabudovaným displejom OLED, hneď som sa tešil na moment, keď k nám dorazí na testovanie. Na prvý pohľad podľa parametrov aj dizajnu totiž presne spĺňal to, o čom som dávno sníval. Mať prenosný cestovný monitor, ktorý mi po pripojení k mobilu či notebooku umožní pracovať aj v stiesnených podmienkach ekonomickej triedy v lietadle, kde pri viac ako 15" notebooku väčšinou ani nedokážem naplno odklopiť displej. Alebo vonku počas slnečného dňa, keď na displeji notebooku nič poriadne nevidieť. Alebo v rušnej kaviarni, na zastávke či čakárni, kde mi hocikto môže poza chrbát hľadieť na displej.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Okuliare TCL NXTWEAR AIR sú vybavené full HD Micro OLED panelmi s rozlíšením 1080p od Sony, vďaka čomu poskytujú ostré a čisté zobrazenie, ekvivalentné sledovaniu 140" obrazovky zo vzdialenosti približne 4 metrov. Stačí ich káblom prepojiť s mobilným telefónom, tabletom, notebookom alebo hernou konzolou a vychutnať si perfektný obraz priamo pred  nosom. Okuliare totiž fungujú ako prenosný monitor, ktorý sa pripojí pro­stredníctvom portu USB-C k akémukoľvek ­zariadeniu s výstupom na DisplayPort.

Takéto zariadenie potom komfortne vy­užijete na vybavovanie e-mailov, tvorbu textových dokumentov či prezentácií. Alebo keď ste na dlhých cestách už unavení, aj na pozeranie filmov alebo hranie hier. Vybavené sú totiž aj zabudovaným akcelerometrom a gyroskopom, vďaka čomu podporované hry zaregistrujú akýkoľvek pohyb hlavou.

Okuliare disponujú klasickým dizajnom, takže nepútate zbytočnú pozornosť okolia. Jediné, čo ich odlišuje od bežných okuliarov, je káblik na pripojenie k portu USB-C. Sú ľahké, majú hmotnosť iba 75 gramov, a tak aj pri niekoľkohodinovom nosení netrpia vaše uši ani nos, len si treba dobre nastaviť podporné nosníky opierajúce sa o nos. Vďaka skladacej konštrukcii možno okuliare ľahko uložiť do pevného ochranného puzdra a vziať si ich naozaj kamkoľvek. Predný kryt okuliarov môžete vymeniť a prispôsobiť si ich tak svojmu outfitu. Bez predného krytu vidíte aj polopriesvitný priestor priamo pred sebou. Keď si ho nasadíte, iba si zatemníte predný pohľad. Magnetický rám by mal umožniť aj pripevnenie dioptrických šošoviek, to som však nemal ako vyskúšať. Súčasťou balenia je aj medzikus, s ktorým treba ísť do optiky, kde vám podľa priložených vzorov vybrúsia vaše dioptrie. Teda ak ich na to prehovoríte... ☺ V prípade núdze sa vám tam zmestia aj vaše bežné dioptrické okuliare, ak nie sú veľmi veľké, ale potom máte zobrazovací displej príliš vpredu a vidíte z neho menej.

Výhodou týchto okuliarov je aj to, že na rozdiel od VR okuliarov sú bezpečné aj pri orientácii v priestore, umožňujú totiž periférne videnie, takže zachytíte priestor aj ľudí okolo a dokážete písať aj na externej klávesnici na kolenách alebo na stole tak ako pri bežnej práci. Všetko funguje jednoducho a rýchlo, pripojíte sa na videovýstup a hotovo. V prípade mobilu si ho po pripojení premeníte na touchpad, a keď si k mobilu pripojíte aj externú bluetoothovú klávesnicu, máte k dispozícii vlastne kompletné kancelárske pracovisko. 

Ďalšou výhodou tohto zariadenia je, že na rozdiel od situácie, keď sedíte pred monitorom a pozeráte stále rovno pred seba strnulo aj niekoľko hodín, pri týchto okuliaroch môžete hýbať krkom, otáčať ním a meniť polohu tela tak, ako potrebujete. A pri pozeraní sa na rôzne časti zobrazovanej plochy sa vzhľadom na väčšiu uhlovú vzdialenosť oproti monitoru hýbu aj oči, čo v konečnom dôsledku prináša ich menšie zaťaženie a menšiu únavu.

Okuliare NXTWEAR Air získali aj certifikát nemeckej skupiny TÜV Rheinland za hardvérové riešenie s nízkym obsahom modrého svetla bez efektu stroboskopie. Na kvalite zážitku zobrazovania sa podieľa aj PPD na úrovni 47, čo je úroveň blízka displeju Retina. Pixels-Per-Degree (PPD) je počet horizontálnych pixelov na jeden stupeň pozorovacieho uhla, ktorý udáva stupeň rozlíšenia náhlavných súprav. Čím je číslo PPD väčšie, tým je zobrazenie detailov jemnejšie a používateľ má z obrazovky displeja lepší zážitok. 

Inteligentné okuliare TCL NXTWEAR AIR disponujú širokou kompatibilitou naprieč značkami, rozumejú si s mobilmi a tabletmi Huawei, Honor, Samsung, OPPO, One Plus, Vivo, Xiaomi, Lenovo, LG a ďalšími.

Pár námetov na zlepšenie ďalšej generácie by sa však našlo. Páčilo by sa mi ovládanie hlasitosti reproduktorov priamo na ráme okuliarov či trošku väčšia plocha premietacích šošoviek. Rohy obrazu v spodnej časti boli v mojom prípade už na hrane zobrazovania, a to som sa ich snažil naraziť čo najbližšie. No možno mám len veľký nos... ☺ No aj tak to je za mňa super šikovné a užitočné zariadenie. Tieto okuliare využijete nielen na prácu, sledovanie filmov, ale ocenia ich aj milovníci hier alebo skrátka každý, kto potrebuje byť produktívny aj mimo kancelárie, zabaviť sa alebo si skrátiť čas pri čakaní a dopriať si pri tom aj trochu súkromia. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, kvalita obrazu, funkcionalita, hmotnosť
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Rozmery:  171,4 × 162 × 50 mm (rozložené), 52 × 154 × 50 mm (zložené), hmotnosť: 75 gramov, displej: 2× Micro OLED, FHD, 16:9, 60 Hz, zvuk: 2 reproduktory, kompatibilita so slúchadlami, senzory: akcelerometer, gyroskop, senzor priblíženia, konektivita: USB-C

• Cena: 599 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

2 komentáre

cialis 5mg pill reakcia na: TCL NXTWEAR AIR / Súkromné kino rovno na nose

18.6.2024 21:06
<a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">buy cialis online usa</a> While H 1 R antihistamine treatment is generally ineffective in relieving pruritus in these patients, first generation H 1 R antihistamines are prescribed solely for their use as sleep aids Herndon 1975; Bergasa and Jones 1991
Reagovať

levitra valeant reakcia na: TCL NXTWEAR AIR / Súkromné kino rovno na nose

17.2.2024 19:02
Most often, the third and fourth digits are injured at the metacarpophalangeal joint <a href="http://vardenafil.top">where can you buy levitra the cheapest</a> For example, magnesium is found in leafy greens, grains, nuts, and beans
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať