PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Takto budú vyzerať ľudia v dôsledku nadmerného používania technológií

Technológie
0

Podľa štúdie, ktorú si objednala spoločnosť TollFreeForwarding, môže nadmerné používanie technológie viesť k abnormalitám. Výskumníci spolupracovali s 3D dizajnérom na vytvorení obrázkov „budúceho človeka“ s fyzickými problémami, ktoré prináša bežné používanie technológií. Vedci dali 3D modelu prezývku Mindy. Tím skúmal vedecké štúdie a profesionálne názory na túto tému so zameraním na škodlivé účinky, ktoré môže mať technológia na ľudské telo, najmä počas dlhšieho časového obdobia.

Ohnutá chrbtica
Podľa výskumníkov by sa u Mindy vyvinul ohnutý chrbát v dôsledku nadmerného používania moderných technologických zariadení, ktoré zmenili spôsob, ako ľudia stoja a sedia. Neustále pozeranie do smartfónu alebo na obrazovku počítača by mohlo vyvolať napätie v rôznych častiach tela, čo by spôsobilo klenutý chrbát a vychýlenie chrbtice. 

Predplatné NEXTECH 2021

Hodiny strávené pozeraním dole na telefón namáhajú krk a narušujú rovnováhu chrbtice. V dôsledku toho musia svaly na krku vynaložiť väčšie úsilie, aby podopreli hlavu. Okrem toho dlhý čas strávený pred počítačom môže spôsobiť, že sa trup odchýli od bokov namiesto toho, aby zostal vertikálne rovný.

Textový pazúr
Syndróm kubitálneho tunela, známy aj ako „textový pazúr“, čo je porucha nervov v lakti, ktorá spôsobuje necitlivosť prstov, je ďalší znak, ktorý možno pozorovať ako dôsledok dlhodobého používania smartfónu. Tento nový termín vznikol na opis toho, ako neustále používanie smartfónu spôsobuje, že ruka si natrvalo osvojí štruktúru podobnú pazúrom. 

Nadmerné používanie technológií môže v budúcnosti viesť aj k tomu, že ľudia budú mať lakte v uhle 90 stupňov. Táto teória je rozšírením vysvetlenia textového pazúra a syndrómu kubitálneho tunela, čo sú príznaky spájané s častým používaním smartfónov.

Silnejšia lebka, druhé viečka
Štúdia ďalej tvrdí, že budúci ľudia budú mať silnejšiu lebku, ktorá bude chrániť ich mozog pred žiarením zo smartfónov, a druhé viečka, chrániace ich oči pred namáhaním a nadbytkom modrého svetla z obrazovky.  
„Ľuďom sa môže vyvinúť väčšie vnútorné viečko, aby sa zabránilo vystaveniu nadmernému svetlu, alebo očná šošovka sa môže evolučne vyvinúť tak, aby blokovala prichádzajúce modré svetlo, ale nie iné svetlá s vysokou vlnovou dĺžkou, ako je zelené, žlté alebo červené,“ uviedol Kasun Ratnayake výskumník z Toledskej univerzity.

Zdroj: techtimes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať