SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Takto by mohla vyzerať budúcnosť nabíjania elektromobilov

Technológie
0

Problémom elektrických vozidiel je, že ich používanie rastie oveľa rýchlejšie ako nabíjacia infraštruktúra. Trvá mesiace alebo dokonca roky, kým sa vytvorí dostatočne veľká nabíjacia sieť pre elektromobily. Podľa startupu zo Seattlu môžu riešenie priniesť robotické nabíjačky. Autonómne robotické nabíjačky spoločnosti AUTEV, označované za budúcnosť nabíjania elektromobilov, sa pohybujú a nabíjajú elektromobily, kdekoľvek sa nachádzajú, namiesto toho, aby elektromobil musel cestovať k nabíjacej stanici.

Autonómne nabíjačky na kolesách pomáhajú pokryť oblasti, v ktorých ešte nie je vybudovaná nabíjacia infraštruktúra, vzhľadom na ich schopnosť pohybovať sa od auta k autu a postupne ich nabíjať. Robot AUTEV je malé zariadenie na štyroch kolesách, ktoré sa môže samostatne pohybovať po parkoviskách a nabíjať elektromobily pomocou batérií, ktoré sú v ňom umiestnené. Používatelia môžu privolať robota pomocou aplikácie, a keď ten dorazí na miesto určenia, stačí len zapojiť jeho nabíjaciu zásuvku do auta. AUTEV tak ponúka mobilné riešenie napájania, ktoré možno rýchlo implementovať.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Prieskumy ukazujú, že na trhu existuje obrovská medzera medzi nárastom počtu elektrických vozidiel v uliciach a tým, ako rastie infraštruktúra na ich nabíjanie. Technológia AUTEV znižuje potrebu pevnej nabíjacej infraštruktúry a majiteľom elektromobilov umožňuje pohodlnejšie nabíjanie. Cieľom spoločnosti je sprístupniť flotily týchto nabíjacích robotov prevádzkovateľom garáži na komerčné využitie do začiatku budúceho roka. Prevádzkovatelia budú platiť mesačný poplatok a budú získavať príjmy od zákazníkov, ktorí budú používať robotické nabíjačky, ako aj z reklamy, ktorá sa bude zobrazovať na displejoch robotov.

Zdroj: yankodesign.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať