SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Technológia dokáže odhaliť, či podvádzate vo svojom životopise

Technológie
1

Prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť ResumeLab v roku 2020 medzi viac ako 1000 pracovníkmi zistil, že až 93 percent z nich pozná niekoho, kto klamal vo svojom životopise. Pritom napraviť nábor nesprávneho pracovníka môže trvať mesiace a vyžadovať si tisíce dolárov. Spoločnosť Xref Limited preto prichádza s platformou Xref na overenie referencií a identít, ktorá zamestnávateľom umožňuje vyžiadať si referencie do niekoľkých minút a získať spätnú väzbu do 24 hodín.

Medzi jej klientov patria spoločnosti KPMG, Airbus, Xero, Colliers International a Armáda spásy. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Xref Limited Lee-Martin Seymour hovorí, že referencie a kontroly sú jediný spôsob, ako rozlišovať medzi uchádzačom o zamestnanie, ktorý dokáže vyniknúť na pohovore, ale nezvládne svoju prácu, a iným, kto nemusí dopadnúť na pohovore veľmi dobre, nemusí predložiť ten najlepší životopis, ale svoju prácu robí vynikajúco.

Životopis je totiž veľmi jednostranný, no personalisti a zamestnávatelia musia zistiť všetky informácie, ktoré sa v životopise nenachádzajú, a musia to urobiť rýchlo. Podľa prieskumu ResumeLab sú najbežnejšími dôvodmi na podvádzanie pri nábore dlhé obdobie nezamestnanosti a nádej na vyšší plat.

A hoci by sa mohlo zdať, že k takémuto postupu sa uchyľujú najmä ľudia na slabšie platených miestach, Seymour uviedol, že sa stretli aj s uchádzačmi o pracovné miesta so šesťciferným platom, ktorí predložili falošné údaje. Podľa Seymoura neúspech pri nábore hrozí hlavne ľuďom, ktorí boli vo svojej funkcii dlhý čas a už veľa rokov neabsolvovali pracovný pohovor. Tí nevedia, ako vystupovať, nedokážu sa predať, no pritom to môžu byť tí najlepší kandidáti, akých možno nájsť.

Zdroj: au.finance.yahoo.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

na pohovore som neklamal ani v zivotopise - a... nevzali ma reakcia na: Technológia dokáže odhaliť, či podvádzate vo svojom životopise

18.7.2021 17:07
na pohovore som neklamal ani v zivotopise - a... nevzali ma, nevadi, mozem sa stat knazom, ci mnichom na chudobnom slovensku, tam beru vzdy, len musis mat chut sa rozdat v praci
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať