SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Tempo Studio: Digitálny tréner využíva 3D senzory a umelú inteligenciu na zlepšenie vašich fitnes aktivít

Výskum a vývoj
0

Obrazovka s 3D senzormi Tempo Studio ponúka alternatívu domácej posilňovne. 3D senzory sledujú vaše pohyby na zlepšenie formy. Ak cvičíte nesprávne 3D senzory si to všimnú a okamžite na to upozornia v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tempo Studio je nástroj na individuálne cvičenie. Je to v podstate 1,8 m vysoký trojuholník so 42-palcovou vertikálnou dotykovou obrazovkou na prednej strane.

Pod obrazovkou je skrinka, kde sú zavesené závažia so 4 rôznymi hmotnosťami siahajúcimi od 0,5 do 4,5 kg. Na zadnej strane je posilňovacia lavica a dve diskrétne uložené činky. Medzi zadnou časťou dotykovej obrazovky a zadnou stenou je trojuholníkový otvor na uloženie snímača srdcovej činnosti a cvičebnej podložky či masážneho penového valca.

Tempo pomocou špeciálnych infračervených senzorov vytvorí 3D model vášho tela. Tieto údaje potom používa umelá inteligencia na monitorovanie polhybov tela. Pre tých, ktorí majú obavy o súkromie, treba dodať, že senzory nezhotovujú snímky, ktoré by umožnili vašu identifikáciu, a zariadenie nezachytáva žiadne fotografie vášho domova. Tempo dokáže zistiť rozsah vašich pohybov, počítať opakovania cvikov, povedať, či potrebujete spomaliť alebo zrýchliť.

Zariadenie dokonca sleduje váš srdcový rytmus a rýchlosť opakovania cvičení a pomôže vám pochopiť, ktoré cviky sú pre vás obzvlášť náročné. AI vám potom môže odporúčať vhodnejšie cvičenia. Môžete si dokonca vybrať viactýždňové tréningové plány. Používanie zariadenia je jednoduché. Stlačíte tlačidlo na zadnej strane, vyberiete svoj účet a zvolíte tréning (súčasne môže prístroj používať iba jedna osoba, ale pre ostatných ľudí z domácnosti môžete vytvoriť viac profilov).

Zadáte výšku, hmotnosť a vek, na základe čoho Tempo počíta spálené kalórie a určí počiatočné hmotnosti závaží a takisto uloží vaše údaje o tréningu na budúce prezeranie. Trochu odrádzajúca však môže byť cena zariadenia, ktoré stojí 1995 dolárov. Možno to bude trochu menej bolestivé, ak vezmete do úvahy členské poplatky v telocvični či posilňovni.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Digital 3D zdravie online umelá inteligencia AI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať