SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Tento ďalekohľad bude nenávidieť každý paparazzi alebo pytliak

Technológie
2

Konzorcium firiem zaoberajúcich sa digitálnym mapovaním, vývojármi umelej inteligencie a tradičnými optickými spoločnosťami vyvinulo nový ďalekohľad s názvom Private Land Observation Platform (PLOP). Tento ďalekohľad bráni používateľom v pozorovaní súkromných pozemkov, pokiaľ si nepredplatia aplikáciu "povolenia na pozorovanie" s názvom ClearView.

PLOP umožňuje používateľom prezerať verejné pozemky bez obmedzení, ale súkromné pozemky sú zahalené za digitálnym oparom. Na digitálnom displeji PLOP, ktorý je prepojený s mapovým softvérom založeným na GPS, sú uvedené podrobnosti o správe pozemkov a všetky obmedzenia týkajúce sa lovu alebo prístupu. Používatelia môžu zadať špeciálny kód s predplatným ClearView, aby odstránili skreslenie a mohli si prezerať súkromné pozemky.

Očakáva sa, že PLOP sa bude predávať za 699 USD, pričom cena predplatného ClearView je 99 USD ročne pre každý štát. Spoločnosť Next of Gen Optics plánuje v budúcnosti začleniť technológiu ClearView do ďalších produktov, ako sú napríklad ďalekohľady a kamery. Cieľom PLOP je riešiť konflikty medzi poľovníkmi a majiteľmi verejných pozemkov a zároveň využiť ochotu používateľov platiť za prístup.

Zdroj: outdoorlife.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Dobrý nápad reakcia na: Tento ďalekohľad bude nenávidieť každý paparazzi alebo pytliak

7.4.2024 07:04
Akurát pochybujem že si za takúto funkciu niekto priplatí. Hľavne ak samotná optika bez cenzúry vychádza niekoľko násobne lacnejšie.

Ale bombastický titulok a deepfake článok je na svete.
Reagovať

Igor reakcia na: Tento ďalekohľad bude nenávidieť každý paparazzi alebo pytliak

5.4.2024 08:04
A nenapadlo Vás že přebírate aprílový žart?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať