TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Tesla bude mať lacnejšie a efektívnejšie baterky. Prinesie to aj lacnejšie elektromobily?

Technológie
0

Nové batérie Panasonic 4680 by už mali byť k dispozícii čoskoro, takže Tesla bude môcť uviesť lacnejšie elektromobily už od 25 000 dolárov. Či pôjde o lacnejší Model 3 alebo Model Y, sa ešte len uvidí. Zatiaľ sú však batérie, ktoré budú pravdepodobne napájať tieto lacnejšie modely Tesla, na ceste, čím sa značka o krok priblížila k dostupnejším elektromobilom. Panasonic tvrdí, že príprava batérií vo veľkosti nápojovej plechovky si vyžiadala obrovské investície, ale že sa blíži k cieľu.

Výroba nových batériových článkov 4680 sa začne v apríli budúceho roka. Na tento účel plánuje Panasonic zriadiť dve nové výrobné zariadenia v Japonsku. Zdá sa, že Tesla je s týmito výkonnejšími a úspornejšími batériami spokojná a hovorí, že články spĺňajú štandardy, ktoré si značka stanovila. Hoci tieto továrne v Japonsku budú rozhodujúce pre zásobovanie Tesly novými batériovými článkami, v najbližších rokoch by sa mohli objaviť aj niektoré závody v Spojených štátoch.

Nie je tajomstvom, že priemerné ceny automobilov Tesly v posledných mesiacoch vystrelili nahor. Nové batérie by to mohli čiastočne napraviť. Články Panasonicu sú lacnejšie na výrobu ako existujúce batérie Tesly, navyše majú väčšiu energetickú hustotu.  Panasonic tvrdí, že bezpečnosť týchto článkov je preň prioritou a že ich konštrukcia bude fungovať tak, aby zmiernila akékoľvek riziká. Spotrebitelia si zatiaľ budú musieť počkať, či Tesla dokáže tieto nové články pretaviť do lacnejšej ponuky.

Zdroj: carbuzz.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať