NICEBOY_062022 NICEBOY_062022 NICEBOY_062022

Unikátna elektro motorka, ktorá zvládne sneh, blato, skaly aj vodu

Technológie
1

Robo.Systems 2×2 Ultra Bike je všestranná terénna motorka, ktorá zvládne aj jazdu vo vode. Obe mohutné kolesá sú vybavené vlastným 1000-wattovým bezkomutátorovým jednosmerným motorom, ktorý získava „šťavu“ zo 48-voltovej batérie LifePo4 umiestnenej vo vodovzdornom kryte, kde by normálne bol motor motocykla poháňaného benzínom. Batéria je dostatočne veľká na to, aby ste medzi nabitiami prešli 65 km, a dobitie trvá len hodinu.

Odolné elektrické motocykle tu už boli, ale existujú dve funkcie, ktoré odlišujú tento konkrétny od ostatných. Prvým je 800 W generátor poháňaný benzínom, ktorý možno v prípade potreby použiť na dobitie motocykla, čím sa výrazne predlžuje jeho dojazd. Zariadenie funguje aj ako invertor pre prípad, že by ste sa chceli o trochu šťavy podeliť s iným zariadením.

Druhý odlišovací znak sú jeho veľké, široké nízkotlakové pneumatiky. Sú navrhnuté tak, aby jazdili po takmer akomkoľvek teréne vrátane hliny, skál, blata a snehu. Navyše k nim môžete pripojiť voliteľnú súpravu 190-litrových nafukovacích plavákov a namieriť si to cez riečku. Pneumatiky možno použiť aj na uskladnenie benzínu pre generátor.

Robo.Systems už prijíma objednávku na 2×2 Ultra Bike. Motorka bežne stojí 2600 USD, ale v súčasnosti je k dispozícii na webovej stránke spoločnosti za 1900 USD alebo prostredníctvom stránky Indiegogo za ešte výhodnejších 1790 USD. Balík, ktorý okrem motocykla obsahuje aj príslušenstvo vrátane generátora a súpravy balónov, stojí 2590 dolárov.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Unikat reakcia na: Unikátna elektro motorka, ktorá zvládne sneh, blato, skaly aj vodu

7.6.2022 18:06
Možno unikátna ale len v tom ze je to elektro. Ináč je to len kópia Rokon 2x2 motorky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať