HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Tesla je v kľúčových oblastiach dva roky pred konkurenciou

Technológie
0

Nový generálny riaditeľ automobilky Audi Markus Duesmann pripúšťa, že Tesla je v niektorých kritických oblastiach výroby elektrických vozidiel v dvojročnom predstihu pred ostatnými výrobcami. Vozidlá značky Tesla majú väčšie batérie a spoločnosť prekonáva zvyšok odvetvia aj v oblasti počítačovej a softvérovej architektúry a autonómnej jazdy.

Na preklenutie tejto medzery Duesmann založil novú skupinu v rámci nemeckej automobilky, ktorá by „vyvinula priekopnícky model pre Audi rýchlo a nebyrokraticky“. Skupina s názvom Artemis by sa mala vyhnúť bežnému ťažkopádnemu procesu a namiesto toho napredovať rýchlejšie na spôsob startupu, ako to robí napríklad Tesla. Cieľom je vyvinúť „vysoko efektívny elektrický automobil, ktorý by mal byť na ceste už v roku 2024“.

Čo sa týka softvéru, Volkswagen, materská spoločnosť Audi, má veľa problémov so svojim modelom ID.3 a pripustila, že Tesla má v tejto oblasti vedúce postavenie. Začiatkom tohto roka začala dokonca s novým softvérovým tímom implementovať projekt interne nazývaný „plán dobiehania Tesly“.

Dôležitú výhodu v porovnaní s ostatnými výrobcami elektromobilov dáva Tesle jej sústredenosť na kritické vlastnosti, ako je batériový modul, BMS (Battery Management System), účinnosť pohonnej jednotky, ako aj presvedčenie, že z batériových článkov by sa mala stať komodita. Podľa Tesly sa batérie nevyvíjali dostatočne rýchlo a nevyrábali v dostatočne veľkých objemoch, preto sa teraz snaží zvýšiť výrobu pomocou vlastných batériových článkov.

Zdroj:electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto doprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať