SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Tínedžeri používajú AirPod a Prekladač Google na tajné dorozumievanie sa v triede

3

Študenti odjakživa hľadajú spôsob na tajnú komunikáciu v škole. Zatiaľ čo predchádzajúce generácie si vymieňali lístočky, generácia Z využíva mobilné telefóny a bezdrôtové slúchadlá na nenápadnú konverzáciu. Jeden tínedžer predstavil túto metódu na sociálnej sieti TikTok vo videu, ktoré sa medzičasom stalo virálnym. Má už viac ako 2,7 milióna zobrazení a rozpútala sa okolo neho živá diskusia. Trik je pomerne jednoduchý. Najprv si jeden z dvojice vymení jedno zo svojich slúchadiel Apple AirPod s iným študentom.

Potom pomocou služby Google Translate môže správu napísať a nechať ju vypočuť, teda preniesť ústne do ucha druhého používateľa. Video vyvolalo rôzne reakcie. Mileniáli oceňovali vynaliezavosť novej generácie, zatiaľ čo baby boomeri si s nostalgiou zaspomínali na časy papierových lietadielok. Niektorí sa dokonca pozastavili nad neschopnosťou dospievajúcich používať správnu gramatiku. Niekoľko ďalších používateľov tlieskalo šikovnému riešeniu, ktoré umožňuje „hovoriť bez rozprávania“.

Zdá sa, že niektoré školy chcú predísť takejto komunikácii a striktne zakazujú telefóny aj bezdrôtové slúchadlá. „V mojej škole telefóny ráno putujú do skrinky a dostaneme ich, až keď ideme domov,“ uviedol používateľ Twittera. Mnohí sa, samozrejme, pýtajú, prečo je táto metóda vôbec potrebná, veď študenti by si mohli iba jednoducho posielať textové správy. Video však ukazuje iba jeden z mnohých spôsobov, ktoré študenti používajú na prekonanie nudy v triede. 

Zdroj: dailydot.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Google internet smartfon app aplikácia zabava

3 komentáre

Unschooling reakcia na: Tínedžeri používajú AirPod a Prekladač Google na tajné dorozumievanie sa v triede

5.10.2020 19:10
Je odporne že skostnateno-prašiví prusský systém sa ešte stále drží pri moci a buzer-gezuje aj dnesných vzdelaniachtivích ľudí.
Reagovať

Ty moj duchod medovy reakcia na: Tínedžeri používajú AirPod a Prekladač Google na tajné dorozumievanie sa v triede

28.1.2020 03:01
To je fakt teda nieco. Vsetci sa Vam za tuto sprostost budu klanat a mesta budu niest Vase mena. Napada ma Mamlasov.
Reagovať

RE: Ty moj duchod medovy reakcia na: Ty moj duchod medovy

5.10.2020 19:10
Lebo ty už len si extremne mudri, poslušne bečať v stáde a lúbivo pritakávať pohrobkom Pruskej totalitnej moci.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať