Účastníkom súťaže Pwn2Own sa podarilo hacknúť Teslu. Ako odmenu si ju mohli odviezť domov

Bezpečnosť
1

Tímu bezpečnostných výskumníkov sa v rámci trojdennej hackerskej súťaže Pwn2Own podarilo nabúrať do automobilu Tesla. Dvojčlenný tím Fluoroacetate v zložení Amat Cama a Richard Zhu využil chybu v zabudovanom internetovom prehliadači a dokázal na displeji automobilu zobraziť podvrhnutú správu.

Vďaka tomu získal odmenu 35 000 amerických dolárov, a navyše aj spomínaný automobil. Celkom dokázal tím nájsť v priebehu súťaže doteraz neobjavené chyby napr. v systémoch Microsoft Edge and Windows, VMware Workstation, Mozilla Firefox a zo súťaže odchádza ako víťaz s celkovou odmenou 375 000 amerických dolárov, čo je v prepočte takmer 332 000 Eur.

Pwn2Own je každoročná „hackerská“ súťaž, v ktorej sa účastníci snažia nájsť a využiť doposiaľ neznáme zraniteľnosti v softwari, mobilných zariadeniach a po novom aj v systémoch automobilov. Túto súťaž organizuje iniciatíva Zero Day Initiative (ZDI), ktorá povzbudzuje nezávislých výskumníkov v ich úsilí o identifikáciu doteraz neznámych zraniteľností a za poskytnuté informácie rozdáva zodpovedajúcu odmenu. Tento rok sa súťaž konala v dňoch 20. – 22. marca v kanadskom Vancouveri. Účastníkom boli za úspešne nájdené zraniteľnosti rozdané odmeny v celkovej výške 545 000 amerických dolárov.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
vyskum Hacker hacking Tesla Microsoft Windows internet pocitac Digital dáta online web

1 komentár

Jeden cierny, druhy sikmooky .... reakcia na: Účastníkom súťaže Pwn2Own sa podarilo hacknúť Teslu. Ako odmenu si ju mohli odviezť domov

26.3.2019 11:03
... kde je nasa narodna hrudobijna uderka? :D :D :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať