PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Umelá inteligencia nadizajnovala tenisovú raketu. Je ľahšia, pevnejšia a aj lepšie vyzerá

Technológie
0

Pomocou kombinácie programov umelej inteligencie DALL-E/Midjourney a generatívnych algoritmov tím All Design Lab vytvoril Hìtëkw – modernú verziu klasickej tenisovej rakety. Moderný vzhľad však neznamená len estetické prepracovanie, raketa je aj ľahšia, no zároveň pevnejšia a vyzerá oveľa lepšie.

Hìtëkw však nevyzerá ako tradičná raketa, s ktorou ste sa už stretli. Jeho horná a spodná časť sú pomerne štandardné, ale to, čo ich spája v strede, pôsobí takmer ako mimozemská spleť vetiev/pavučín. Je to zaujímavá odchýlka od Y-rámu, ktorý vidíme na väčšine rakiet, ale odlišnosť nie je čisto estetická, rozdielna je aj funkčnosť. Raketa sa stala ľahšou a odolnejšou vďaka novým materiálom a pokročilým výrobným technikám.

Rám je pevnejší a zároveň vyžaduje menej materiálu, a tak je v konečnom dôsledku ľahší. Ibaže zatiaľ čo väčšina rakiet sa vyrába pomocou techník odlievania/tvarovania kovov, jediný spôsob, ako možno vyrobiť raketu Hìtëkw, je kovová 3D tlač. Tento namáhavý proces však prinesie zvýšenie výkonu vďaka pevnejšiemu/ľahšiemu dizajnu rakety.

Zdroj: yankodesign.com

Zobrazit Galériu

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať