Úplne nová generácia televízora nepotrebuje diaľkový ovládač ani žiadne káble a na stenu ho iba prilepíte

Technológie
0

Začínajúci výrobca televízorov Displace prekvapil na CES 2023 televízorom, ktorý je modulárny, bezdrôtový a ovláda sa gestami. Televízor sa pri napájaní nespolieha na žiadne visiace káble alebo drôty. Namiesto toho má štyri batérie vymeniteľné za chodu, o ktorých Displace tvrdí, že by mali dať televízoru mesačnú výdrž, než ho bude treba dobíjať. Na synchronizáciu vstupov zo samostatnej základňovej jednotky do televízora sa využíva Wi-Fi 6E.

Ďalšia zvláštnosť sa nazýva Active Loop Vacuum Technology. Ide o dva lepiace prúžky, ktoré televízor pripevnia prakticky na akýkoľvek povrch bez držiaka. Na veľtrhu spoločnosť Displace demonštrovala schopnosti svojho systému montážou na stenu potiahnutú látkou, ako aj na okenné sklo. Inštalácia bola jednoduchá, stačilo pritlačiť televízor s hmotnosťou okolo 9 kg na povrch a nechať lepidlo, aby sa postaralo o zvyšok, pričom zvuk pripomínajúci vysávač signalizoval začiatok a koniec procesu.

Pýtate sa, ako dlho môže zostať displej pripevnený k stene? Generálny riaditeľ spoločnosti Displace Balaji Krishnan hovorí, že technológia Active Loop Vacuum sa bude sama posilňovať, aby udržala televízor na mieste. Odpoveď teda znie: navždy. Ďalšia kľúčová funkcia televízora Displace je ovládanie gestami. K tomuto modelu sa nedodáva diaľkový ovládač.

Namiesto neho je zariadenie vybavené vysúvacou kamerou v hornej časti, ktorá rozpoznáva gestá rúk na prepínanie kanálov a dokonca aj na kopírovanie a vysielanie vizuálneho obsahu z jedného televízora Displace do druhého. Využíva sa tu technológia podobná tej, ktorá poháňa Xbox Kinect a ktorú spopularizovala izraelská spoločnosť PrimeSense, v súčasnosti patriaca Applu.

Otázne je, aká spoľahlivá je detekcia pomocou kamery, keď je v miestnosti viacero ľudí. Bude to pravdepodobne závisieť od toho, aké dobré je strojové učenie v televízore Displace. Krishnan povedal, že spoločnosť ponúkne aj smartfónovú aplikáciu na ovládanie televízora. Produkt bude uvedený na trh koncom roka 2023 s cenou 2999 dolárov za kus. Konečným cieľom spoločnosti sú však zostavy s viacerými panelmi. Ak si kúpite dva alebo štyri televízory Displace, môžete dostať zľavu 10 % a 20 %.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať