Smart WC zmeria vaše pH, hladiny vitamínov aj obdobie ovulácie

Technológie
0

Spoločnosť Withings na veľtrhu CES 2023 predstavila úplne nové zariadenie s názvom U-Scan, ktorého cieľom je monitorovať zdravie používateľov prostredníctvom analýzy moču. Zariadenie sa pripevní do toalety a ponúka pohodlie, súkromie a automatické monitorovanie. Používateľ má potom k dispozícii prehľady v sprievodnej aplikácii Withings. U-Scan v tvare okruhliaka má len 90 mm, ale poskytuje výkon oveľa väčšieho domáceho laboratória.

Zariadenie dokáže rozlíšiť moč od iných tekutín a dokonca rozoznať rozdiel medzi rôznymi členmi rodiny na základe signatúr prúdu moču. Po inštalácii zariadenie automaticky zhromažďuje vzorky a aktivuje interné testovanie, keď tepelné senzory detegujú moč. Vnútri vymeniteľnej otočnej kazety sú umiestnené desiatky testovacích modulov, z ktorých každý sa využíva na chemickú analýzu. Optický modul načíta výsledky testu, zvyšná kvapalina sa vyčistí a zariadenie sa prepláchne.

Každá jedinečná kazeta U-Scan hodnotí špecifické biomarkery v závislosti od potrieb používateľa. Zatiaľ spoločnosť Withings oznámila dve spotrebiteľské zdravotné kazety. U-Scan Cycle Sync: využíva schopnosť zariadenia sledovať menštruačné cykly, predpovedať obdobia ovulácie a ďalšie. Tieto poznatky sa získavajú analýzou hormonálnych a diétnych biomarkerov, hladín pH a špecifickej hmotnosti.

U-Scan Nutri Balance: analyzuje moč používateľov na špecifickú hmotnosť, pH, vitamín C a hladiny ketónov. Cieľom tejto kazety je pomôcť používateľom získať prehľad o ich výžive a hydratácii. U-Scan sa automaticky synchronizuje cez Wi-Fi s aplikáciou Withings, aby používatelia mali prístup k svojim analýzam. Zariadenie obsahuje nabíjateľnú batériu, ktorá vydrží až 3 mesiace. Takisto každá kazeta poskytuje až 3 mesiace testovania. U-Scan bude v Európe dostupný v polovici roka 2023 za 499,95 eura.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať