SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Už aj kolieskové korčule sú na elektricky pohon. Majú aj spiatočku a reverzné brzdenie

0

Britský startup Escend predstavil inline kolieskové korčule, do ktorých pridal batériu a motory. Escend Blades využívajú regeneračné brzdenie a boli navrhnuté tak, aby vydržali čo najdlhšie. Ide v podstate o motorizované platformy na kolieskach, na ktoré sa dajú namontovať na korčuliarsku obuv tretích strán. Platforma je zhotovená z leteckého hliníka a má hmotnosť 3,75 kg. Je vybavená dvoma 105 mm kolieskami s hliníkovými ráfikmi a silikónovými pneumatikami. Pohon zabezpečujú elektromotory integrované v zadných kolieskach, každý s výkonom 400 W.

Obe platformy sa ovládajú súčasne jedným ručným bezdrôtovým ovládačom, ktorý jazdci používajú na zrýchľovanie, zastavovanie a voľbu medzi jazdnými režimami Eco, Commute a Turbo. K dispozícii je aj reverzný režim čiže spätný chod. Podsvietený displej na diaľkovom ovládači sprostredkúva informácie, ako je prejdená vzdialenosť a úroveň nabitia batérie. Diaľkové ovládanie má vibračný motor, ktorý vás upozorní, keď vám dochádza batéria v korčuliach.

Predplatné NEXTECH 2021

Jedno štvorhodinové nabíjanie by údajne malo stačiť na dojazd približne 15 km. Blades dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h a dokáže zdolať stúpanie so sklonom až 20 stupňov. Hoci si kupujúci môžu pripevniť korčule na vlastné korčuliarske topánky, môžu si vybrať aj balík, ktorý obsahuje nazúvacie topánky Powerslide Doop Boots, ktoré sa pohodlne upevnia okolo každodennej obuvi používateľa. Samotné korčuliarske platformy stoja 830 dolárov, korčule spolu s topánkami vyjdú na 886 USD a cena variantu Powerslide Doop Boots je 926 USD. Escend chce s predajom začať 1. októbra.

Zdroj: techcrunch.comnewatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať