S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

V NBA budú používať technické vychytávky na zabezpečenie hráčov pred koronavírusom

Bezpečnosť
0

Podľa oznámenia americkej NBA (National Basketball Association) o reštarte sezóny dostanú hráči a personál k dispozícii množstvo technických vychytávok, ktoré by mali monitorovať a obmedzovať šírenie nového koronavírusu. Ide napríklad o smart prsteň Oura, náramok Disney MagicBand, individuálny pulzový oxymeter a inteligentný teplomer.

Liga uvažuje aj o implementácii inteligentného výstražného zariadenia, ktoré má pomôcť hráčom a personálu pri dodržiavaní sociálneho odstupu. Hráči by mali koncom tohto mesiaca ísť do Orlanda, kde sa budú pripravovať na novú sezónu. Tí, ktorí sa rozhodnú na príprave zúčastniť, budú podrobení rozsiahlemu testovaniu, karanténe od svojich rodín a budú musieť dodržiavať prísne pravidlá týkajúce sa spoločenského správania.

Inteligentný prsteň Oura, ktorým budú vybavení, dokáže merať teplotu tela, funkciu dýchania a srdcový rytmus, čo sú všetko veci, ktoré môžu signalizovať ochorenie. Titánový prsteň je podľa jeho tvorcov schopný predpovedať príznaky COVID-19 až tri dni vopred s presnosťou 90 %. Údaje budú skúmať a vyhodnocovať na Michiganskej univerzite, aby sa vytvoril obraz o zdravotnom stave každej osoby.

Náramok MagicBnad budú hráči nosiť všade okrem tréningov a zápasov. Bude fungovať ako kľúč k hotelovej izbe a umožní hráčom prihlásiť sa na kontrolných stanovištiach a na koronavírusových skríningoch. Pomôcť by mal aj pri sledovaní kontaktov, ak sa u niektorého z účastníkov zistí ochorenie COVID-19. V záujme zaistenia vyššej bezpečnosti liga skúma aj možnosť využiť softvér MagicBand na kontrolu prístupu do priestorov kampusu.

Ak napríklad hráč príde ku kontrolnému bodu, náramok bude zobrazovať zelenú alebo červenú farbu, aby sa mu umožnil alebo zamietol vstup. Fyzický odstup je ďalšia kľúčová oblasť, na ktorú sa NBA zameriava. Všetci členovia tímu budú mať k dispozícii malé zariadenie, ktoré spustí zvukovú výstrahu, ak sa v okruhu dvoch metrov od jeho nositeľa zdržiava iná osoba dlhšie ako päť sekúnd.

Hráči však majú obavy z rozsiahleho zhromažďovania údajov, ktoré by sa dali zneužiť. NBA uviedla, že zozbierané informácie budú vymazané do štyroch týždňov po skončení sezóny 2019-2020. Každému hráčovi či členovi tímu, ktorý sa odmietne podrobiť takémuto dennému monitorovaniu zdravia, však „bude zakázané zapojiť sa do skupinových aktivít, kým sa monitorovanie neskončí“.

Zdroj: cnbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
korona covid bezpečnosť ochrana virus

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať