SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Vibračný pás Osteoboost rieši problém s rednutím kostí

Technológie
0

Liečivé zariadenie s názvom Osteoboost je vibračný pás, ktorý zlepšuje hustotu kostí u pacientov s osteopéniou. Ide o prvý prístroj svojho druhu, ktorý poskytuje možnosť liečby bez liekov pre ženy po menopauze, ktoré majú oslabené kosti. Zariadenie, ktoré vyvinul startup Bone Health Technologies so sídlom v Kalifornii čiastočne v spolupráci s NASA, získalo schválenie od amerického regulačného úradu FDA

Každá druhá staršia žena po menopauze dostane osteoporózu (ochorenie, ktoré prichádza po dlhotrvajúcej a neliečenej osteopénii). Choroba sa vyznačuje poréznymi kosťami, ktoré sa môžu ľahko zlomiť.

Pás Osteoboost je navrhnutý tak, aby včasným zásahom zabránil zníženiu hustoty kostí v tomto štádiu. Funguje tak, že mechanicky stimuluje pevnosť kostí v bedrách a chrbtici používateľa a zabraňuje ďalšiemu postupu dezintegrácie hustoty kostí. Technológia pochádza z výskumu NASA, ktorý skúmal spôsoby, ako zabrániť oslabeniu kostí u astronautov, ktorí pracujú prevažne v prostredí s nulovou gravitáciou. 

Pás by sa mal nosiť 30 minút každý deň alebo aspoň päťkrát týždenne, aby sa úplne prejavili jeho účinky. Poskytuje len jemné vibrácie, takže sa dá jednoducho nosiť kdekoľvek a kedykoľvek. Počas klinických skúšok CT vyšetrenia ukázali, že po integrácii pása do plánu starostlivosti o pacienta sa hustota kostí časom vizuálne zlepšila.

V štúdii ženy vo veku 50 až 60 rokov bez akéhokoľvek zásahu stratili 3,4 percenta svojej kostnej hustoty za 12 mesiacov, zatiaľ čo pacientom, ktorí nosili pás, oslabli kosti iba o 0,5 percenta. Osteoboost ešte nie je k dispozícii na predaj a jeho cena zatiaľ nebola zverejnená, ale zástupca spoločnosti sa vyjadril, že pás bude „cenovo dostupný a k dispozícii pre milióny pacientov, ktorí ho potrebujú“.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať