PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Video: Autonómne roboty predvádzajú ako nahradia skladníkov

0

Inžinieri z Boston Dynamics okrem robotov Atlas a Spot pracovali aj na Handle, všestrannom robotovi na kolesách, navrhnutom na manipuláciu so škatuľami s hmotnosťou do 15 kg, ktorý by sa uplatnil v sklade alebo pri nakladaní a vykladaní nákladných automobilov a prepravných kontajnerov. Video zverejnené minulý rok ukázalo robota Handle, vybaveného softvérom na počítačové videnie s hĺbkovým učením, dvíha škatule pomocou prísavky na konci rozložiteľného ramena a úhľadne ich ukladá na stacionárnu paletu.

Teraz sa Boston Dynamics spojil s Otto Motors, špecialistom na priemyselné mobilné roboty, aby spoločne ukázali budúcnosť automatizácie skladov, kde autonómne roboty spolupracujú pri vykonávaní viacerých úloh. V novom videu Handle opäť dvíha škatule, ale tentoraz ich ukladá na robot Otto 1500, ktorý by sa dal opísať ako druh high-tech palety na kolesách. Keď je paleta plná, stroj sa automaticky presunie do inej časti skladu, aby Handle mohol naložiť škatuľami ďalšieho robota Otto.

Demonštrácia spolupráce Handle a Otto 1500 je možno menej príťažlivá ako minuloročné predvedenie gymnastických schopností robota Atlas, napriek tomu ide o pôsobivú ukážku, ako zručnosti robotov a určitá úroveň ich autonómnosti umožnia zautomatizovať veľkú časť prác v skladoch.

Zdroj: digitaltrends.com.

Redakcia

Všetky autorove články
autonom robot stroj technika praca

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať