S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

Video: MetaHuman Creator dokáže vytvoriť extrémne realistické ľudské tváre

2

Jedna z najťažších úloh pri tvorbe 3D obsahu je modelovanie realistických digitálnych ľudí. No teraz spoločnosť Epic Games ohlásila nový softvérový nástroj, ktorý používa jej Unreal Engine a volá sa MetaHuman Creator. Dokáže vytvárať veľmi realistické ľudské tváre, pohyby tela a animácie tváre. Svoju platformu predstavila v niekoľkých videách na YouTube, na ktorých ukazujú príklady výtvorov, ktoré vznikli pomocou tohto nástroja. Výrazom metahuman spoločnosť označuje virtuálneho, nereálneho jednotlivca.

Epic tvrdí, že program MetaHuman Creator sa dá použiť v spojení s modernými technikami snímania a animácie pohybu na vytváranie realistických pohybov a scén ľudských interakcií pre videohry, filmy, televíziu a ďalšie formáty. Týchto fotorealistických ľudí možno vytvoriť v priebehu niekoľkých minút a vybaviť ich ľubovoľnými účesmi a odevmi. Potom sa dajú ďalej prispôsobiť potrebám výroby. Možno s nimi manipulovať v reálnom čase v rámci samotného nástroja alebo iba pomocou webového prehliadača.

Nevedno, kedy presne má Epic v úmysle vydať MetaHuman Creator ale vývojári a umelci, ktorí sa o problematiku zaujímajú, sa môžu prihlásiť na odber aktualizácií na webe Unreal Engine.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Video: MetaHuman Creator dokáže vytvoriť extrémne realistické ľudské tváre

13.2.2021 22:02
Nezmyselna technologia ktoru nikto nechce. Dalsi bulvar. Umele napodobnovanie ludi hru iba strapnujr. Dobra hra ma postavy ktore vyzeraju ako z hry a nie ako tvare realnych ludi.
Reagovať

tak konečne zanikne biznis a priemysel pre dospelých, budeme to generovať len počítačom a nik nezomrie na choroby reakcia na: Video: MetaHuman Creator dokáže vytvoriť extrémne realistické ľudské tváre

13.2.2021 12:02
tak konečne zanikne biznis a priemysel pre dospelých, budeme to generovať len počítačom a nik nezomrie na choroby, super buper :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať