SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Video: Nový materiál umožňuje 3D tlač domu za jediný deň

3

Kalifornská spoločnosť Mighty Buildings vyvinula patentovanú technológiu a materiál na 3D tlač, ktorý jej umožní vytvoriť plášť domu s rozlohou 32 metrov štvorcových zhruba za 24 hodín.

Tajnou ingredienciou je patentovaná syntetická látka s názvom Light Stone Material, ktorá tvrdne, keď je vystavená UV žiareniu. Materiál je dostatočne silný na to, aby uniesol svoju vlastnú hmotnosť pri tlači vodorovných čiar, čo zjednodušuje proces tlače pevných štruktúr z neho.

Spoločnosť plánuje rôzne dizajny svojich štruktúr, zatiaľ však ponúka zakrivené vonkajšie steny ako atraktívny dizajnový prvok, no čiastočne aj s cieľom predviesť, čoho je tento materiál schopný. Mighty frézuje vonkajšie povrchy stien, takže môže štruktúram dať akýkoľvek tvar alebo vzhľad.

Vnútri stien je štruktúrny vzor obložený penou, ktorá zlepšuje zadržiavanie tepla nad rámec toho, čo umožňuje izolácia z polystyrénu alebo zo sklených vlákien. Štruktúry Mighty Mod sa dodávajú ako kompletné budovy s oknami, ale vyžadujú inštaláciu na základňu a napojenie na inžinierske siete.

Mighty dodáva svoje štruktúry zatiaľ len v Kalifornii. Ponúka šesť rôznych konfigurácií, počnúc štúdiom s rozlohou 32 m2 so základnou cenou o niečo viac ako 100 000 dolárov až po trojizbový dom s dvoma kúpeľmi, ktorý stojí 285 000 dolárov. Keď sa však výroba zvýši a proces bude efektívnejší, ceny by mohli klesnúť.

Zdroj: popsci.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

44m2 za tretinu ceny reakcia na: Video: Nový materiál umožňuje 3D tlač domu za jediný deň

21.11.2020 02:11
https://novy.mobilnydom.eu/inpage/super-arktic-modern-line-200/
Reagovať

Titulok... reakcia na: Video: Nový materiál umožňuje 3D tlač domu za jediný deň

20.11.2020 23:11
O5 a zas klamlivý titulok... Začínam mám dosť tohto webu.
Reagovať

haraburda reakcia na: Video: Nový materiál umožňuje 3D tlač domu za jediný deň

20.11.2020 06:11
Inak prehnaná cena za tú väčšiu garáž.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať