ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Video: V reštaurácii už pripravujú pizzu roboty

Technológie
3

Vo štvrti Beaubourg v centre Paríža sa otvára nový druh pizzerie, ktorá prichádza s prevratnou službou – všetky činnosti od prevzatia objednávky cez vaľkanie cesta a nanesenie prísad až po krájanie plátkov a balenie pizze do škatúľ zabezpečujú roboty.

„Po ôsmich rokoch výskumu a vývoja sa nám podarilo vytvoriť túto technológiu prvého robota na výrobu pizze na svete,“ vysvetľuje vynálezca Sébastien Roverso.

Robotické ramená Pazzi sú schopné pripraviť pizzu za 45 sekúnd, dokážu upiecť šesť kusov naraz a vyrobiť 80 pízz za hodinu. Roboty sú úplne uzavreté za sklenou stenou bez ľudí, ktorí by pomáhali. Objednávky možno uskutočňovať prostredníctvom webovej aplikácie alebo kiosku s dotykovou obrazovkou v reštaurácii. Zákazníci môžu sledovať, ako roboty pripravujú pizzu.

Takáto robo-reštaurácia sa hodí do obdobia pandémie, keď sa uprednostňujú bezkontaktné spôsoby prípravy a dodania jedla. Keďže reštaurácia používa roboty, nedochádza pri príprave a predaji pizze ku kontaktom medzi ľuďmi. Navyše roboty Pazzi môžu bežať bez prestávky.

Zdroj: https://thespoon.tech/

3 komentáre

Hnus... reakcia na: Video: V reštaurácii už pripravujú pizzu roboty

12.7.2021 12:07
Do takej pizzerie by som nevkrocil.
Pizza bez ludskej kreacie by sice bola jedla ale bez fantazie, ludskeho umu a srdca.
Nehovoriac o tom, ze takto sa ludom berie praca...
Reagovať

RE: Hnus... reakcia na: Hnus...

12.7.2021 20:07
Ano hnus, Lacko zase klame, nie je to restauracia. Je to samoobsluha. Hento je cisty odpad, tak ako mrazene pizze v obchodoch. Robot nevie ani pizzu normalne potriet rajcinovym zakladom...
Reagovať

RE: Hnus... reakcia na: Hnus...

12.7.2021 14:07
nikomu to pracu nezobere. Vsetko musis, nakupit, nakrajat, naporcovat, naukladat, mozno v tomto pripade este aj zamiesit.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať