SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Vizionársky koncept Porsche Neuro pre rok 2077

5

Sférické kolesá, dizajn karosérie meniaci tvar, ktorý umožňuje autám dosahovať takmer nadzvukové rýchlosti, a drony, ktoré sledujú auto zozadu a umožňujú vodičovi pozerať sa na preteky z pohľadu tretej osoby. Spoznajte Porsche Neuro, extrémne pretekárske auto na rok 2077, pre éru metaverza, vesmírneho cestovania, kyborgov a pokročilých technológií. ​​Karoséria Neura je rozdelená na tri časti – vonkajší ochranný plášť, vnútornú štruktúru, ktorá sa mení tak, aby bolo auto aerodynamickejšie, a kabínu v tvare vajíčka, ktorá slúži ako kokpit.

Kokpit je úplne uzavretá konštrukcia, ktorá poskytuje vodičovi úzky výhľad na to, čo sa deje pred ním. Preto sa Neuro dodáva aj s dvojicou dronov vybavených kamerou, ktoré sú umiestnené vnútri karosérie vozidla, potom vzlietnu a letia priamo za vozidlom, aby vodičovi naživo sprostredkovali pohľad tretej osoby. Koncept Neuro, ktorý navrhol kórejský automobilový dizajnér Joon-yeop Bae, sa môže pochváliť niekoľkými radikálnymi automobilovými inováciami, z ktorých najpozoruhodnejšia je karoséria vozidla.

Auto je inšpirované biomechanikou žaby a má karosériu, ktorá mení svoj tvar a strieda rôzne polohy. Kolesá Neura sa pohybujú nezávisle od kabíny vozidla, pričom v „žabom režime“ vyskakujú do strán alebo sa v „režime pulca“ zasúvajú dovnútra karosérie. Tieto dva režimy umožňujú vozidlu buď pokryť väčší priestor, čím sa stáva veľmi obratným v zákrutách, alebo zmenšiť rozchod kolies, aby bolo vozidlo aerodynamickejšie na rovných cestách.

Pomerne futuristicky pôsobí aj pridanie sférických (guľových) kolies, ktoré umožňujú vozidlu viacero stupňov voľnosti. Azda najnezvyčajnejší aspekt dizajnu modelu Neuro je začlenenie dronov, ktoré sledujú auto zozadu. Drony sú umiestnené v špeciálnych priehradkách v blízkosti zadných kolies, a keď vyletia, ponúkajú „multiperspektívny“ zážitok z jazdy, ktorý umožňuje vodičom pozerať sa na svoje vozidlá ako vo videohre. Drony otvárajú aj možnosť diaľkového ovládania vozidla, vodič by mohol ovládať auto bez toho, aby v ňom sedel.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Luboslav Lacko bludy reakcia na: Vizionársky koncept Porsche Neuro pre rok 2077

6.12.2021 03:12
Luboslav Lacko bludy
Reagovať

RE: Retardovaný pošuk, komentuje docenta. Všetci sa zasmejme :D reakcia na: Luboslav Lacko bludy

6.12.2021 11:12
Retardovaný pošuk, komentuje docenta. Všetci sa zasmejme :D
Reagovať

RE: To písalo Porše, ak si si nevšimol. Ty si ale blbec, počúvaj ma. Máš ty vôbec výučný list a žiadnu maturitu? reakcia na: Luboslav Lacko bludy

6.12.2021 11:12
To písalo Porše, ak si si nevšimol. Ty si ale blbec, počúvaj ma. Máš ty vôbec výučný list a žiadnu maturitu?
Reagovať

RE: RE: To písalo Porše reakcia na: RE: To písalo Porše, ak si si nevšimol. Ty si ale blbec, počúvaj ma. Máš ty vôbec výučný list a žiadnu maturitu?

6.12.2021 12:12
Vy ste riadne lenivi mysliet. Nechapete ani prvemu slovu v clanku. Na tom obrazku nie je nic vizionarske! Je to obycajny tuctovy render, ktore su v hrach lepsie.
Reagovať

RE: RE: RE: Si moc rozmaznany, to je cele, ty tuctovy render :D reakcia na: RE: RE: To písalo Porše

6.12.2021 16:12
Nekomentuj docenta, ked trepes bludy. Ziadny tuctovy render, ale porse 2077. Co si cakal? Ze tam vyfotia holu kundu, aby to pre teba nebolo tuctove ale zabavne? Trepes bludy ako vzdy a nemyslis ty. Nechapes, ze ide o novy koncept, takze je renderovany.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať